ФЕЙК: Українська клініка пропонує клієнтам «репродуктивні тканини захисників «Азовсталі»

ФЕЙК: Українська клініка пропонує клієнтам «репродуктивні тканини захисників «Азовсталі»

8 Лютого 2023
FacebookTwitterTelegram
519

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють нібито рекламу клініки репродукції людини «Альтернатива», у якій заклад пропонує «репродуктивні тканини захисників “Азовсталі”». 

Утім, жодних схожих акцій клініка «Альтернатива» не проводила.

Скриншот допису 

Подібних оголошень немає ні на сайті клініки, ні на її сторінках у соціальних мережах. Усі сторінки ведуться під однією назвою — «Клініка Альтернатива». Повна назва клініки використовується лише на логотипі на головному сайті та деяких рекламних матеріалах. До того ж стандартне оформлення рекламних пропозицій, які публікують на сторінках клініки, суттєво відрізняється від оголошення про «репродуктивні тканини» захисників «Азовсталі». 

Приклад рекламного оголошення клініки. Джерело: фейсбук-сторінка клініки «Альтернатива»

Якщо звернутися до законодавства, то в Україні поки немає окремого закону, який би регулював застосування допоміжних репродуктивних матеріалів. Відповідний законопроект надали на розгляд до Верховної Ради у січні 2022 року. Вимоги до донора сперми встановлені Порядком застосування допоміжних репродуктивних технологій в Україні, затвердженим МОЗ. 

Так, вибір донора сперми здійснюється на підставі фенотипічної характеристики анонімного донора. Фенотип — це такі ознаки і властивості організму як стать, колір шкіри, очей, пропорції тіла, психічний та емоційний стан. Про поширення інформації по рід діяльності донора не йдеться. Причому матеріали використовуються лише після 6 місяців зберігання у замороженому вигляді та повторної перевірки. Пів року тому бійці «Азовсталі» перебували у російському полоні.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний