ФЕЙК: Українська влада використовує пункти незламності як живі щити

ФЕЙК: Українська влада використовує пункти незламності як живі щити

20 Грудня 2022
FacebookTwitterTelegram
496

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

Російські медіа поширюють інформацію, начебто українська влада створила пункти незламності для того, щоб розміщувати у них ракетні установки та використовувати самі пункти як «живі щити». Це твердження — безпідставне. 

Приклад фейкової публікації

Пункти незламності — це гуманітарні осередки, забезпечені теплом, водою, освітленням, мобільним зв’язком та інтернетом, аптечками тощо. Вони з’явилися після масованих російських обстрілів об’єктів критичної інфраструктури в Україні у листопаді 2022 року. У випадку відключень електроенергії українці можуть користуватися пунктами незламності безкоштовно та цілодобово. Адреси найближчих пунктів незламності можна знайти на інтерактивній мапі

Ці пункти можуть бути розташовані у закладах освіти, будівлях районних та обласних військових адміністрацій, органів місцевого самоврядування тощо. Оскільки росія систематично завдає прицільних ударів по об’єктах цивільної інфраструктури в Україні, то фейки про «ракетні установки» у пунктах незламності можуть бути інформаційним прикриттям для нових ударів.

Російські медіа не наводять жодних логічних чи фактологічних доказів на користь цього припущення. ЗМІ посилаються на єдиний коментар анонімного користувача під публікацією британського видання Daily Express: «Зеленський буде використовувати ці пункти для запуску ракет, а потім дивуватися, чому гинуть цивільні. Якби я був українцем, то краще б спробував удачу на холоді, ніж довірився цьому мерзенному монстру, який використовує людей як живі щити, страчує полонених і бомбить Польщу заради втягування НАТО у цей конфлікт». При цьому акаунт не схожий на профіль реального користувача: він названий нікнеймом «FoxyStar», а не ім’ям людини, і не має світлини. 

Крім цього, у коментарі згадують інший кремлівський фейк: начебто Україна умисно завдала удару по Польщі. Польські слідчі вже встановили, що на територію Польщі впала ракета української системи протиповітряної оборони. Російська ракета, яку намагалися збити українські військові, ймовірно, впала на території України. Польща та інші члени НАТО погоджуються, що відповідальність за інцидент у будь-якому разі лежить на росії, оскільки саме її ракетні удари намагалися відбити сили української ППО. Якби росія не здійснювала агресію проти України, двоє польських громадян не загинули би від удару.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний