ФЕЙК: Українська влада вимагає підтвердити вік користувачів Telegram

ФЕЙК: Українська влада вимагає підтвердити вік користувачів Telegram

28 Березня 2024
FacebookTwitterTelegram
136

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширюють інформацію, нібито українська влада вимагає власників телеграм-каналів підтвердити вік для того, щоб увійти в акаунт. Користувачу необхідно ввести свій вік та подати заявку для підтвердження верифікації. У пості стверджується, що без подібної перевірки неможливо зайти в акаунт користувача.

Утім, це — фейк. Це не справжня новина, а частина реклами телеграм-каналу. Українська влада не вимагає підтвердження віку користувачів телеграму для верифікації акаунту.

Скриншот публікації

Український телеграм-канал «Киевский Движ» дійсно поширював подібну інформацію. Однак у самому телеграм-каналі під постом пропонують обрати свою вікову групу та перейти за посиланням в інший телеграм-канал. Так, «новина» про нібито верифікацію віку на вимогу влади України є частиною реклами телеграм-каналу. Тобто це клікбейт для набору підписників, а не реальна вимога влади.  

Оригінальний пост. Джерело: канал «Киевский Движ»

Подібна рекламна схема є і в інших пабліках. Так, до посту прикріплюють фото, що немає жодного відношення до рекламованого телеграм-каналу. Користувач натискає кнопку зі своєю віковою групою і переходить за посиланням до телеграм-каналу, що замовив рекламу.

Скриншот подібної реклами телеграм-каналу. Джерело: канал «Соціальний помічник UA»

Українська влада не вимагає підтвердження віку користувачів телеграму. До того ж наразі Telegram не верифікує особисті акаунти. Верифікувати можна:

  • публічних осіб;
  • організації;
  • канали, групи або ботів, які мають «значущі акаунти» та присутні на кількох платформах.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний