ФЕЙК: Українські банки визнають, що Україна безповоротно втратила території

ФЕЙК: Українські банки визнають, що Україна безповоротно втратила території

27 Лютого 2023
FacebookTwitterTelegram
1674

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали почали поширювати кредитний договір одного з банків України. У ньому йдеться, що перехід території до юрисдикції іншої держави не звільняє позичальника від зобов’язань. У такий спосіб ніби банк визнає, що Україна втратила чи втратить території безповоротно. 

Фото кредитного договору нібито українського банку

Цей договір несправжній. У оригінальному договорі відсутній пункт щодо територій, які перейшли під юрисдикцію іншої держави. 

За пошуком ключових слів у «документі» нам вдалося знайти банк в Україні, який має схожий договір. Найімовірніше, на фото зображений відредагований договір від «Банк Альянс». У вільному доступі ми знайшли зразок кредитного договору цього банку. Зразок договору схожий на договір на фото за змістом деяких пунктів та за структурою документа. 

Можна помітити, що в оригіналі пункти 4.2.4, 4.2.7, 4.2.8  мають зовсім інший зміст. В усьому договорі немає згадок про перехід території до юрисдикції іншої держави. Також ми не знайшли такого положення в договорах інших банків. Можна припустити, що автори публікації завантажили зразок кредитного договору та внесли в нього зміни.

Скриншот справжнього зразка кредитного договору

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний