Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
Російські телеграм-канали поширюють сюжет нібито німецького новинного порталу t-online. У ньому йдеться, що українські біженці в Європі беруть участь у підготовці терактів, щоб отримати легкі гроші. Зокрема, поліція Німеччини спіймала сімох злочинців з України.
Утім, це фейк. Портал t-online не публікував це відео, і німецька поліція не затримувала українських біженців за підготовку терактів.
Скриншот публікації
На сайті t-online чи у соцмережах порталу немає ні цього відео, ні інших публікацій, у яких повідомляли б про участь українських біженців у підготовці терактів у Європі.
Крім цього, для субтитрів справжніх сюжетів t-online використовують інший шрифт, і логотип порталу розміщують лише на заставці роликів — у самих відео їх немає.
Скриншот заставок сюжетів t-online
Щобільше, t-online взагалі не випускає сюжети англійською. Платформа орієнтована насамперед на німецькомовну аудиторію.
У дописах стверджують, нібито німецька поліція спіймала вже 7 українських біженців, які брали участь у підготовці нещодавніх терактів у Німеччині. Проте на ресурсах федеральної поліції та Міністерства внутрішніх справ Німеччини, якому вона підпорядкована, не з’являлося такої інформації. Про це також не повідомляли німецькі медіа. Немає жодних свідчень, що до терактів причетні українці.
У грудні 2024 року терорист здійснив наїзд на різдвяний ярмарок у Магдебурзі, що на сході Німеччини. Загинуло 6 людей, понад 200 отримали поранення. Зловмисником виявився емігрант із Саудівської Аравії. У лютому 2025 року ще одне авто наїхало на учасників демонстрації профспілок у Мюнхені, травмувавши десятки людей та вбивши двох. За кермом був афганець. У зв’язку з терактами у Німеччині посилюють заходи безпеки, зокрема скасовують масові заходи і закривають ярмарки та «блошині ринки».
Поширенням подібних фейків пропагандисти намагаються дискредитувати українців в очах світової спільноти. Раніше ми спростували інформацію, начебто українські біженці підпалюють торгові центри в країнах ЄС.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний