ФЕЙК: Українські біженці викосили свастику на полі в німецькому передмісті

ФЕЙК: Українські біженці викосили свастику на полі в німецькому передмісті

22 Липня 2022
FacebookTwitterTelegram
1082

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито українські біженці у Німеччині викосили свастику на бранденбурзькому полі.

Скриншот допису

Утім, у дописі німецького журналіста Джуліана Репке немає жодної згадки про українських біженців та їхню причетність до свастики на полі, лище сам факт її зображення.

Журналіст Джуліан Репке одним із перших помітив зображення свастики на полі та присвятив цій темі дві статті, опублікованих у виданні Bild. Він пролітав над Бранденбургом на надлегкому двомісному літаку разом із пасажиром, коли той помітив зображення свастики на місцевому полі. Зафіксувавши це на фото, журналіст згодом виклав його у твіттері та звернувся до місцевої поліції. Наразі йде слідство за статтею 86 Кримінального кодексу Німеччини. Публічне використання символіки антиконституційних та терористичних організацій, до яких належить і нацистська символіка, заборонено законом та карається штрафом або позбавленням волі до трьох років.

За словами сусідів, доступ до поля, на якому скошено свастику, має лише 36-річний Стефан Б. та його батьки. Крім того, один із них відмітив, що раніше Стефан вивішував із вікна військовий прапор Рейху. Також відомо, що Стефан під наглядом поліції прибрав зображення свастики з поля.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний