ФЕЙК: Українські «націоналісти» замінували корпус Фізико-технічного інституту в Харкові, де знаходилася експериментальна ядерна установка з реактором

ФЕЙК: Українські «націоналісти» замінували корпус Фізико-технічного інституту в Харкові, де знаходилася експериментальна ядерна установка з реактором

21 Березня 2022
FacebookTwitterTelegram
861

У мережі з 7 березня 2022 року поширювали інформацію, нібито українські «націоналісти» замінували реактор на експериментальній ядерній установці у Харківському фізико-технічному інституті, щоб приховати роботи над ядерними розробками. Стверджують, що «націоналісти» нібито готують провокацію з підривом ядерної установки для звинувачення рф у нанесенні по ній ракетного удару. Згодом (11 березня) вже поширювали повідомлення, що Фізико-технічний інститут зірвали, щоб приховати роботи на ядерну тематику.

Скриншот допису

Однак ця інформація не відповідає дійсності. Вперше корпус Харківського фізико-технічного інституту, в якому знаходилася експериментальна ядерна установка, збройні формування рф обстріляли з “Градів” 6 березня. А вже 10 березня окупанти атакували вдруге і в результаті знеструмили установку. 

За інформацією СБУ в Харківській області, 6 березня 2022 року російські збройні формування здійснили обстріли «Градами» по території Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут» (ННЦ ХФТІ).

Зазначається, що в ННЦ ХФТІ знаходиться дослідна ядерна установка «Джерело нейтронів», в активну зону якого завантажено 37 паливних ядерних елементів. Відтак, руйнування ядерної установки могло призвести до масштабної екологічної катастрофи.

В СБУ додали, що наразі відкрито кримінальне провадження за ст. 441 Кримінального кодексу України (екоцид).

Крім того, за інформацією Державної інспекції ядерного регулювання України, 10 березня окупанти вдруге здійснили бомбардування дослідницької ядерної установки у Харківському фізико-технічному інституті. 

Примітно, що дезінформацію про дії «українських націоналістів» рф поширює саме після своїх атак, щоб виправдати свої дії або перекласти вину на Україну.

Достовірну інформацію про хід війни можна дізнатися в наступних джерелах:

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний