ФЕЙК: Українські військові готують «постановку» з пораненими — фото

ФЕЙК: Українські військові готують «постановку» з пораненими — фото

30 Листопада 2022
FacebookTwitterTelegram
718

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють колаж з фото, на яких можна побачити жінку, яка наносить червоні плями крові на обличчя іншої. На останньому фото видно, як троє людей надають медичну допомогу постраждалій людині. Користувачі мережі заявляють, нібито так українські військові готують «фейки» з постраждалими.

Це фейк: насправді на фото — тренінги з надання медичної допомоги від військових медиків у 2016 році.

Скриншот публікації

За допомогою сервісу PimEyes, що здійснює пошук людей у мережі, та зворотного пошуку у Google Images ми виявили, що жінка у білій футболці — Вікторія Ткач, військовий медик із позивним «Сметанка». На сторінці Вікторії у фейсбуці ми знайшли другу жінку з колажу, який поширюють користувачі. Також на футболках медиків є назва організації TacCat Medical.

TacCat — українська організація, яка проводить курси першої медичної допомоги. На сторінці TacCat у фейсбуці ми також помітили жінку у військовому одязі з фото, яке поширюють користувачі. Це — Людмила Білека (Паутець), керівниця інструкторського напрямку з тактичної медицини фонду «Повернись живим», яка раніше працювала у TacCat.

Зокрема на сторінці Людмили є підтвердження, що жінка проводить тренінги з тактичної медицини. Для цього вона використовує фарбу та манекени. Крім того, військова медик на своїй сторінці підтвердила, що колаж, який поширюють у мережі — фото з тренінгів 2016 року.

Росія вкотре намагається виправдати свої злочини та звинуватити Україну у «постановках» із постраждалими.

Скриншот допису Людмили Паутець. Джерело: сторінка у фейсбуці

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний