ФЕЙК: Українські військові готують провокацію на місці поховання померлих від чуми в Одесі

ФЕЙК: Українські військові готують провокацію на місці поховання померлих від чуми в Одесі

28 Червня 2022
FacebookTwitterTelegram
843

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Укотре російське міноборони звинувачує ЗСУ в підготовці провокацій із застосуванням зброї масового ураження. 10 червня російські представники заявили, що нібито в Одесі українські військові планують розмістити засоби ППО або макети таких комплексів біля місця захоронення жертв чуми. У випадку удару рф по цьому об’єкту Україна, за версією російської пропаганди, звинуватить росію у виникненні біологічної небезпеки.

Проте в українських військових немає таких планів, подібні повідомлення — інформаційні провокації рф.

В Одесі дійсно знаходяться захоронення жертв епідемій чуми. Протягом 18-19 століть місто пережило кілька епідемій чуми. У результаті епідемії 1812 року жертв чуми почали хоронити на окремому кладовищі. Крім того, на цьому ж місці захоронювали будівельне сміття, через що на кладовищі утворився високий насип. Згодом цей пагорб назвали Чумною горою або Чумкою.

Проте немає жодних підтверджень, що місцевість біля Чумної гори коли-небудь використовували у воєнних цілях. Сергій Братчук, речник голови Одеської обласної військової адміністрації, назвав російські повідомлення частиною  інформаційно-психологічної операції для розповсюдження панічних настроїв в українському суспільстві та погіршення міжнародного іміджу України.

Зауважимо, що подібні інформаційні вкиди — це типова тактика рф у сучасній інформаційній війні. росія регулярно поширює безпідставні заяви про «українські провокації», хоча якраз саме росія відома власними провокаціями та використанням забороненої зброї.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний