ФЕЙК: Українські військові планували підірвати хімічний завод «Стирол» в Горлівці

ФЕЙК: Українські військові планували підірвати хімічний завод «Стирол» в Горлівці

24 Лютого 2022
FacebookTwitterTelegram
674

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що нібито українські диверсанти планували підірвати хімічний завод «Стирол» в Горлівці. У дописах посилаються на заяви «ДНР».

Скриншот допису

Утім, це — фейк. Україна не планувала підрив хімічного заводу в Горлівці.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба наголошує, що Україна не планувала наступальних операцій чи будь-яких диверсій на хімічному виробництві. 

Українська військова розвідка попереджувала ще в січні, що бойовики втратили контроль над хімічними препаратами, які завозяться на тимчасово окуповані території України, а тому можуть використати техногенну катастрофу як привід для звинувачення України у застосуванні отруйних хімічних речовин.

Жодних доказів, що Україна планувала підірвати завод в Горлівці, немає.

Нагадуємо, що Україна дотримувалась Мінських домовленостей та норм міжнародного гуманітарного права. ЗСУ не обстрілюють населені пункти на тимчасово окупованих територіях, а усі заяви про обстріли чи диверсії —  провокації.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний