ФЕЙК: Українські військові вбивали та піддавали тортурам цивільне населення Харківщини

ФЕЙК: Українські військові вбивали та піддавали тортурам цивільне населення Харківщини

30 Вересня 2022
FacebookTwitterTelegram
1270

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські ЗМІ поширюють інформацію, ніби військові Збройних Сил України вбивали та піддавали тортурам місцеве населення, мародерили в деокупованих містах. Також проросійські видання заявляє, що СБУ захопила голову та бухгалтера «Куп’янського лісгоспу» за те, що вони «просто продовжували працювати».

Однак усе це — неправда, адже українські військові не скоювали злочини на території Харківщини. Міжнародні організації підтверджують відповідальність рф за воєнні злочини.

Скриншот публікації

16 вересня 2022 року Президент України повідомив, що Збройні Сили України деокупували майже всі території на Харківщині. Після цього росія почала розповсюджувати дезінформацію про те, що злочини на деокупованій території скоїли нібито українські військові. Мовляв, українські солдати знущалися із місцевого населення, а також захопили колаборантів та вбили їх за «сценарієм Бучі».

Наратив «сценарій Бучі» — чергова спроба росії відкинути всі звинувачення та виправдати військові злочини і геноцид проти українського народу. Ще у квітні міжнародні правозахисні організації, як-от Human Rights Watch, зафіксували, що саме росія скоювала злочини у Київській, Чернігівській, Сумській областях. Правозахисники задокументували акти мародерства, згвалтування та жорстокого вбивства цивільного населення. 

Після деокупації Харківщини в Ізюмі виявили масове поховання українців, багато з яких мали ознаки катування. Загалом під час ексгумації дістали тіла 447 загиблих, серед яких — жінки, діти, чоловіки та військовослужбовці. Крім того, 26 вересня 2022 року на Харківщині виявили пункт так званої «лнр», де утримували місцевих мешканців та піддавали їх тортурам. Команда експертів, призначена правозахисним органом від ООН для розслідування скоєних злочинів в Україні, задокументувала злочини, скоєні росією в Україні. За словами очільника Слідчої комісії при ООН, на деокупованих Київської, Чернігівської, Харківської та Сумської областей виявили докази страти великої кількості українців. У Євросоюзі також наголосили на тому, що саме росія відповідальна за воєнні злочини в Україні.

Також у СБУ зазначили, що після захоплення росією Куп’янська місцевий мешканець добровільно зайняв посаду керівника лісового господарства та закликав інших працювати із російськими загарбниками. Одна з місцевих мешканок також добровільно погодилася працювати бухгалтером на лісовому господарсві, яке контролювали окупанти. Також на Харківщині затримали вчителів з росії, які викладали в українських школах за освітньою програмою рф. Згідно з новими змінами у Кримінальному кодексі, добровільне зайняття посади у незаконних органах та організаціях, створених окупантами на тимчасово окупованих територіях, підпадають під поняття колабораціонізму.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний