ФЕЙК: Українські військові збираються підірвати дитячу лікарню у Харкові

ФЕЙК: Українські військові збираються підірвати дитячу лікарню у Харкові

4 Липня 2022
FacebookTwitterTelegram
851

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські медіа поширюють заяву міноборони рф про те, що українські військові з батальйону «Кракен» нібито збираються підірвати дитячу міську лікарню у Харкові, аби потім звинуватити російські війська в ударі по цивільному об’єкту. Туди бійці «Кракена» та тероборони під погрозами розстрілу звозять медичний персонал та хворих дітей із інших лікарень міста. 

Це фейк: російські військові постійно обстрілюють цивільну інфраструктуру та мирне населення в Україні. 

У міноборони рф стверджують, що будівлю вже замінували та готують до вибуху, коли «російська артилерія почне завдавати ударів по військовій інфраструктурі Харкова». Так дезінформатори самі видають мотиви цього вкиду: приховати, що російська армія обстрілює саме цивільну інфраструктуру в Україні.  

Російська пропаганда не вперше заявляє про «націоналістів», які ховаються в об’єктах цивільної інфраструктури, коли їх обстрілює. При цьому, за даними української влади, від початку повномасштабного вторгнення російські війська вже:

  • пошкодили майже 672 заклади охорони здоров’я, 115 з них зруйнували повністю;
  • пошкодили 2082 заклади освіти, 213 з них зруйнували повністю;
  • зруйнували або пошкодили, за попередніми розрахунками, 116 тис. житлових будинків, у яких мешкали близько 3,5 млн людей; 
  • зруйнували чи пошкодили 388 культурних пам’яток; 
  • зруйнували чи пошкодили щонайменше 116 споруд духовного значення (не враховуючи прилеглих будівель). 

(Невідомо, чи враховують у ці дані зруйновану цивільну інфраструктуру на тимчасово окупованих територіях, куди українська влада може не мати доступу). 

Фейки агітпропу про зайняття українськими військовими лікарень чи інших об’єктів — пряме оголошення майбутніх обстрілів. Оцінити масштаб загрози можна по одній цитаті з російських ЗМІ: «Українські військові та нацистські підрозділи прославилися використанням шкіл, дитячих садків та лікарень як прикриття під час звільнення росією Маріуполя». Росіяни вщент зруйнували чотиристатисячне місто, знищивши 95% усіх споруд, прикриваючись розповідями про «націоналістів» у кожній споруді.

Спецпідрозділ «Кракен», який звільняє Харківщину від окупантів, вже довго й наполегливо демонізують у російських медіа, приписуючи їм терор цивільних. Зайве говорити, що жодних доказів цього не існує.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний