ФЕЙК: Українські військові збираються підірвати ємності з хлором на Слов’янській ТЕС

ФЕЙК: Українські військові збираються підірвати ємності з хлором на Слов’янській ТЕС

21 Липня 2022
FacebookTwitterTelegram
1234

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

Російські медіа пишуть, що ЗСУ готують провокацію з використанням отруйних речовин у Миколаївці Донецької області. Для цього на насосно-фільтраційну станцію Слов’янської ТЕС завезли та замінували ємності з рідким хлором об’ємом понад 6 тисяч літрів. Їх нібито збираються підірвати перед приходом окупантів. Російські ЗМІ звітують, що через «провокації» в Миколаївці та інших містах, зокрема Миколаєві та Харкові, рф направила ноту в Організацію із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ). Постійний представник росії у цій організації заявив, що всього росія направила вже 20 таких нот. 

Це фейк. По-перше, російські війська обстрілювали Миколаївську міську територіальну громаду, де розташована Слов’янська ТЕС, і саме вони створили ризик вибухів на станції. По-друге, країни-члени ОЗХЗ звинуватили росії в систематичній дезінформації. 

Роботу Слов’янської ТЕС зупинили ще 27 травня. У ПАТ «Донбасенерго» повідомили, що Миколаївську міську територіальну громаду на той момент вже кілька днів обстрілювали російсько-окупаційні війська. Слов’янську ТЕС зупинили з метою збереження життя та здоров’я персоналу станції, а також у зв’язку з необхідністю евакуювати працівників та членів їхніх сімей. Отже, російські війська створювали загрозу поцілити в ТЕС задовго до того, як оголосили потенційну «українську провокацію». 

У Центрі протидії дезінформації при РНБО зауважили, що російські війська притримуються тактики «випаленої землі», тож після таких заяв є висока ймовірність вибуху на Слов’янській ТЕС. 

Росія вкотре повторює тактику звинувачення противника в тих злочинах, які збирається здійснити сама. 21 березня 2022 року російські військові пошкодили резервуар із аміаком на підприємстві «Сумихімпром». За день до цього представники рф в ООН якраз розповідали про «плани» України застосувати хімічну зброю в Сумах.

5 липня 52 країни-члени ОЗХЗ відповіли на ноти рф. Вони опублікували спільну заяву, в якій різко засудили російську дезінформацію про застосування хімічної зброї Україною. «Ми обурені тим, що росія в рамках ретельно розробленої кампанії з дезінформації неодноразово робила необґрунтовані заяви про те, що Україна використовує або готується використати хімічні агенти в Україні. Були висунуті й інші безпідставні звинувачення на адресу інших держав, які підтримують «провокації» з використанням хімічної зброї в Україні. Ми категорично засуджуємо цю зловмисну та абсолютно необґрунтовану кампанію дезінформації. Ми вважаємо неприпустимим пред’явлення таких неправдивих звинувачень Україні, державі, яка повністю дотримується своїх міжнародних зобов’язань за Конвенцією про заборону хімічної зброї», — йдеться у заяві країн-членів ОЗХЗ. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний