ФЕЙК: Українських біженців у Німеччині попросили повернути грошову допомогу

ФЕЙК: Українських біженців у Німеччині попросили повернути грошову допомогу

30 Листопада 2022
FacebookTwitterTelegram
1149

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, що українських біженців у Німеччині попросили повернути всі кошти, надані їм як допомогу. Як доказ поширюють обрізане фото документа німецькою мовою.

Скриншот допису

На фото, яке розповсюджують користувачі, можна побачити частину речення «ваша допомога буде скасована» («Ihre Beihilfe gestrichen wird»). Однак не можна стверджувати, що Німеччина перестала виплачувати допомогу біженцям з України або вимагає повернути кошти. Наразі Німеччина і далі виплачує пільги біженцям з України у розмірі 449 євро на дорослого.

Крім того, немає офіційних заяв від уряду Німеччини про зупинку виплат грошової допомоги українцям. 

Також уряд затвердив соціальну реформу, згідно з якою у 2023 році доходи громадян, які потребують фінансової допомоги, збільшаться. Реформа замінить програму з безробіття Hartz IV, під яку підпадають і українці. Тож із 1 січня 2023 року стандартні виплати для усіх, хто потребує фінансової допомоги, зростуть із 449 євро до 502 євро на дорослого. Подати заявку на грошову допомогу Hartz IV біженці з України можуть у центрі зайнятості.

Центр зайнятості може скасувати соціальну виплату за програмою Hartz IV, якщо одержувач приховує свої активи аби отримує додаткову соціальну допомогу. Також виплати можуть скасувати тим, хто має незадекларовану роботу з регулярним доходом.

Раніше ми вже спростовували фейк про те, що у Великий Британії нібито припиняють програму допомоги українським біженцям. Насправді програма «Homes for Ukraine» залишається доступною для українців у Великій Британії.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний