Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
Росіяни поширюють «сюжет видання Euronews», яке нібито повідомило про смертельний випадок з українським біженцем — Станіславом Величко. Чоловік буцімто намагався незаконно проникнути в будинок поляків у Вроцлаві через димар, але застряг та помер. Тіло померлого в димарі начебто виявили власники будинку після повернення додому.
Це — фейк. Пропагандисти змонтували запис з окремих, не пов’язаних між собою відео. Ні Euronews, ні жодне польське медіа не писало про такий випадок.
Скриншот публікації
Насправді видання Euronews не публікувало такого сюжету на сайті або ж на сторінках у соціальних мережах. Жодне польське медіа також не писало про випадок смерті українського біженця у димарі або ж про самого Станіслава Величка.
Це черговий фейковий ролик, який змонтували із різних, не пов’язаних між собою відео. Зворотний пошук окремих кадрів із відео в гуглі показав, що фото димаря росіяни взяли з реальної статті про 18-річного підлітка, який застряг у димарі. Відбулося це ще у 2008 році в американському штаті Колорадо. Подія ніяк не пов’язана з Україною.
Фото димаря з відео, яке поширюють пропагандисти
Оригінальні фото димаря зі статті про 18-річного підлітка з Колорадо
Фейкомети навмисно створюють сюжети з логотипами впізнаваних медіа, адже це нібито надає їм легітимності та підвищує рівень довіри глядача. Раніше ми вже спростовували подібну дезінформацію, як-от несправжній репортаж німецького Deutsche Welle про нібито підготовку Офісом Президента та ГУР фейкового замаху на дітей Зеленського для подальшого звинувачення в цьому рф.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний