Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
Російські ресурси поширюють відео, яке нібито опублікувало Deutsche Welle. У ньому йдеться що український біженець в Німеччині підпалив свою Tesla поруч із заводом Gigafactory 4, виробника цих авто, на знак протесту проти Ілона Маска. Згодом чоловіка оштрафували та депортували.
Однак це фейк. Deutsche Welle не публікувало це відео, оригінальні репортажі медіа мають інше оформлення. Завод Gigafactory 4 також не писав про інцидент.
Скриншот допису
На сайті та у соціальних мережах Deutsche Welle немає подібного відео. Текст у ролику озвучили за допомогою штучного інтелекту, хоча зазвичай це медіа не використовує його. У відео Deutsche Welle, як правило, говорять спікери або ж є титри без озвучки. Окрім цього, у роликах видання праворуч вгорі є позначка геолокації, натомість у фейковому відео її немає. Також позначка календаря у підробленому ролику відрізняється від тієї, що використовує видання. Відрізняється і шрифт: наприклад, в оригінальних роликах літеру «a» оформляють в іншому стилі.
Вгорі — фейкове відео; внизу — оригінальне відео Deutsche Welle
У Бранденбурзі дійсно є завод Gigafactory 4, однак ні на сайті, ні в соцмережах його пресслужба не повідомляла про інцидент. Міжнародні чи українські медіа теж не писали про спробу підпалу машини.
Пропагандисти навмисно підробляють відео, використовуючи логотипи міжнародних видань, щоб надати інформації більшої переконливості. Раніше ми спростовували інші фейки, які поширювали від імені Deutsche Welle.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний