ФЕЙК: Український посол визнав, що Україна втрачає солдатів заради інтересів Заходу

ФЕЙК: Український посол визнав, що Україна втрачає солдатів заради інтересів Заходу

15 Січня 2023
FacebookTwitterTelegram
745

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У російських медіа стверджують, що український посол у Великій Британії Вадим Пристайко у інтерв’ю для Newsweek заявив, що Україна втрачає солдатів «направо і наліво» заради інтересів Заходу.

Однак це — фейк. Вадим Пристайко не заявляв, що українські військові гинуть заради інтересів Заходу.

Newsweek опублікувало інтерв’ю з українським послом 7 січня 2023 року. Вадим Пристайко справді казав про українські втрати, але він обговорював загальні втрати, тобто і серед цивільних, і військових: «Ми втрачаємо людей наліво і направо. Ми не повідомляємо, скільки з цих загиблих є військовими чи цивільними, але ви можете собі уявити, що цифри величезні, незбагненні. І міста, деякі з них повністю зруйновані». Newsweek зазначає, що згідно з соцопитуванням, більшість українців підтримує продовження бойових дій (ймовірно, йдеться про опитування, в яких українці виступили за продовження боротьби до перемоги над рф). Утім, у статті немає згадок, ніби українці йдуть на такі жертви заради Заходу. 

Кілька разів в інтерв’ю Пристайко наголошував, що воєнна поразка росії вигідна й Заходу: «Україна опиниться під сильним тиском з боку наших міжнародних партнерів… Це буде критичний момент, коли ми повинні нагадати їм, що суверенітет — це основна річ. Без цього вони (росіяни — ред.) прийдуть знову. І не тільки за нами. <…> У Заходу зараз є унікальний шанс. Не так багато націй у світі, які б дозволили собі пожертвувати стільки життів, територій і десятиліть розвитку заради перемоги над заклятим ворогом». Проте з цих слів не випливає, що Україна продовжує боротьбу тільки заради західних інтересів.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний