ФЕЙК: Український військовий надіслав своїй дружині продукти, вкрадені з магазину «Пятёрочка» на Курщині

ФЕЙК: Український військовий надіслав своїй дружині продукти, вкрадені з магазину «Пятёрочка» на Курщині

30 Вересня 2024
FacebookTwitterTelegram
203

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширюють відео, де начебто дружина українського військовослужбовця демонструє надіслані їй продукти, які той буцімто вкрав із магазину «Пятёрочка», який знаходиться у Суджі, Курська область. 

Це фейк. Жінка у відео говорить українською мовою неприродно та награно. Також у кадрі помітний шеврон 3 ОШБр, яка виконує завдання у Харківській області, а не Курській.  

Скриншот допису

На відео ми бачимо, як жінка за кадром переглядає продукти начебто з магазину у Суджі. Її мова звучить неприродно, награно, начебто українська — не її рідна. 

Також на відео помітно частину української військової форми з шевроном 3-ї окремої штурмової бригади. Це мало б натякати, що чоловік цієї жінки служить у цій бригаді.  Проте, по-перше, незрозуміло, навіщо чоловіку надсилати свою форму з відповідним шевроном додому. По-друге, наразі 3 ОШБр не перебуває у Курській області. Вона виконує завдання у районі Харківської області. Про це можна дізнатися з офіційних інформаційних ресурсів підрозділу. Також про зміну місця перебування бригади не повідомляли офіційні особи чи OSINT-аналітики. 

Зліва — символіка 3-ї ОШБр. Справа — кадр із відео пропагандистів

Сама ситуація у відео виглядає абсурдно. Нема жодної доцільності надсилати продукти, які можна придбати в будь-якому українському магазині. Щобільше, частина продуктів із відео без належних умов зберігання може швидко зіпсуватися в дорозі.

Подібним відео російська пропаганда намагається дискредитувати українських військових та звинуватити їх у мародерстві. У такий спосіб рф хоче відвернути увагу від своїх злочинів, які вона вчиняла на окупованих територіях. Крім того, зафіксовано багато випадків мародерства магазинів у Суджі, яке вчиняли самі місцеві жителі.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний