ФЕЙК: Українським військовим роздають пам’ятки про те, як уникнути сексуального насилля з боку іноземних найманців

ФЕЙК: Українським військовим роздають пам’ятки про те, як уникнути сексуального насилля з боку іноземних найманців

21 Жовтня 2022
FacebookTwitterTelegram
666

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео та фото пам’ятки для українських військових, у якій пояснюють, як уникнути сексуального насилля з боку іноземних військовослужбовців. Пам’ятку начебто розробило Міністерство оборони України та Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників російсько-української війни. 

Однак пам’ятка є підробкою, Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників російсько-української війни не існує.  

Скриншот допису

Фото пам’ятки 

16 вересня 2014 року в Україні зареєстрували Державну службу України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції. Метою її створення була реалізація державної політики у сфері соціального захисту ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, зокрема щодо забезпечення їхньої адаптації та психологічної реабілітації, забезпечення ветеранів війни санаторно-курортним лікуванням, житлом тощо.  

Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції припинила своє існування 28 листопада 2018 року. 30 квітня 2018 року Петро Порошенко підписав указ «Про затвердження рішення РНБО «Про широкомасштабну антитерористичну операцію на території Донецької та Луганської областей», що змінило формат широкомасштабної антитерористичної операції, яку запровадили в 2014 році. 

Того ж дня, 30 квітня 2018 року, Порошенко підписав наказ «Про початок операції Об’єднаних сил із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації на території Донецької та Луганської областей». Після цього функції Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції виконувалися Міністерством у справах ветеранів України.  

Ні Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, ні Міністерство у справах ветеранів України не займалися та не займаються питаннями захисту від сексуального насилля. Обидві організації займалися питаннями, пов’язаними із захистом ветеранів у мирному житті. 

Крім того, у тексті пам’ятки є кілька помилок: 

  1. «Памʼятка за алгоритмом» (правильний варіант — «памʼятка про алгоритм»).
  2. «Російсько українська війна» (правильний варіант — «російсько-українська війна»).
  3. У документі іноземців називають «найманцями», проте насправді бійці Інтернаціонального легіону не є найманцями, вони мають статус українських військовослужбовців. Про це ми раніше писали тут.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний