ФЕЙК: Українці радісно зустрічають російську техніку — відео

ФЕЙК: Українці радісно зустрічають російську техніку — відео

22 Березня 2023
FacebookTwitterTelegram
674

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали у 2023 році поширюють відео, на якому нібито зафільмовано, як українці зустрічають російську військову техніку. На ньому люди радісно жестикулюють руками та нібито вітають солдатів.

Утім, це фейк. Уперше це відео з’явилося в мережі ще 22 лютого 2022 року, у коментарях вказували, що це зафільмоване пересування російської техніки біля кордону в Брянській області. 

За допомогою зворотного пошуку ми намагалися знайти першоджерело відео. Пошуковик Google не дав жодних результатів, тому ми скористалися заблокованим в Україні російським ресурсом Yandex. У результаті ми знайшли посилання на пости з цим відео в російській соцмережі «Вконтакте». Більшість була опублікована ще 24 лютого 2022 року. У підписах вказано, що відео зняли «щойно» у Брянській області. Про те, що на відео українці зустрічають російську техніку, не згадується ні в одному дописі. 

Проте нам вдалося знайти публікації з цим відео ще за 22 та 23 лютого. У них також йдеться, що відео зняли в Брянській області поблизу кордону, коли техніка рухалася в бік України. Отже, відео зняли ще до 24 лютого 2022 року. 

Скріншот посту з інформацією про пересування техніки

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний