ФЕЙК: Українці вийшли на ходу на захист Києво-Печерської лаври

ФЕЙК: Українці вийшли на ходу на захист Києво-Печерської лаври

22 Березня 2023
FacebookTwitterTelegram
1160

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють фото та вказують, що тисячі українців вийшли на ходу на захист Києво-Печерської лаври. У дописах додають, нібито кияни масово виходять на протести проти виселення ченців УПЦ (МП) та виступають проти позбавлення православних їхньої віри.

Це — неправда. Насправді на фото, які поширюють у мережі, люди зібралися на Літургію в день пам’яті Собору всіх преподобних Печерських.

Скриншот допису

Зворотний пошук у Google Images показав, що фото людей, яке поширюють у мережі, насправді зробили 12 березня 2023 року. Того дня віряни зібралися на Божественну літургію в Києво-Печерській Лаврі в день пам’яті Собору всіх преподобних Печерських. На сторінці УПЦ (МП) ми також знайшли відео цієї події.

Віряни, які прийшли на Божественну літургію до Києво-Печерської Лаври. Джерело: ГО «Спілка православних журналістів»

Насправді православних вірян в Україні влада не утискає, а ченців не виганяють із Лаври. Національний заповідник «Києво-Печерська лавра» 10 березня оприлюднив лист про розірвання договору зі Свято-Успенською Києво-Печерською Лаврою УПЦ на безкоштовне користування приміщеннями. Причиною розірвання договору називають порушення УПЦ (МП) умов користування державним майном.

22 листопада 2022 року СБУ провела обшуки на території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври в Києві. Пізніше в СБУ повідомили, що на території храмів Києво-Печерської Лаври, які орендувала УПЦ (МП), знайшли рублі та проросійську літературу. А також виявили «сумнівних» громадян росії: деякі з них при перевірці документів надали паспорти та військові квитки СРСР, не мали оригіналів документів, а лише їх копії, або ж мали підроблені паспорти громадян України.

Крім того, в етері «Громадського радіо» священник ПЦУ отець Георгій Коваленко зазначив, що ніхто не буде виганяти монахів. За його словами, ченці, які були під протекторатом УПЦ (МП), але готові розірвати зв’язки з росією можуть і далі залишатися в лаврі та продовжувати службу.  

До того ж кияни масово не виходять на протести, як про це пишуть користувачі. Такими повідомленнями росія лише намагається посіяти протестні настрої у суспільстві. Раніше ми вже спростовували фейк про те, що в Україні піддають репресіям православну церкву, щоб нібито запровадити неоязичництво сатанинського характеру. Насправді українські спецслужби проводили обшуки в єпархіях УПЦ МП не тому, що влада ліквідовує християнство, а в рамках безпекових заходів для розкриття потенційної підривної діяльності.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний