ФЕЙК: Українців чекає утилізація та розпродаж України Польщі | VoxUkraine

ФЕЙК: Українців чекає утилізація та розпродаж України Польщі

7 Липня 2020
FacebookTwitterTelegram
5461

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео прес-конференції, де розповідають про необхідність скоротити населення України до 5 мільйонів, знизити або прибрати соціальні виплати та продати Україну Польщі. Чоловіка, який виступає на прес-конференції жодного разу не представляють, а відео щоразу – уже протягом кількох років – постять, як новинку та сенсацію. 

Насправді ж на відео людина, яка ніколи не мала жодного відношення до формування української соціальної, економічної чи міжнародної політики, а сама прес-конференція відбулася ще в травні 2011 року.

На відео виступає Ігор Беркут. Він був головою проросійської лівої партії «Велика Україна», яка жодного разу не проходила до представницьких органів влади – до прикладу, сам Ігор Беркут балотувався в мажоритарному округу в 2012 році, але не пройшов. Його партія досі зареєстрована, як діюча, втім уже кілька років виглядає, як неактивна – сайт сили востаннє працював у 2014 році.

Його прес-конференція була приурочена до підписання Віктором Януковичем закону про використання державного прапору на честь тоді ще Дня Перемоги. Обговорення також тривало у цьому ключі.

То ж всі його тези – і про необхідність віддати західні області України Польщі, і про формат святкування 9 травня, і про конфедеративну Україну – особисті думки спікера станом на 2011 рік. Отож, його висловлювання не мають нічого спільного з формуванням сучасної української політики у різних сферах життя. 

Крім того, відео часто супроводжують провокативними підписами, як то «утилізація українців», що також не відповідають дійсності або ж з закликами обговорити таку «заяву» – попри те, що жодних державницьких наслідків така заява не несе.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний