ФЕЙК: Українцям замінюють лічильники, щоб шпигувати за ними | VoxUkraine

ФЕЙК: Українцям замінюють лічильники, щоб шпигувати за ними

27 Січня 2021
FacebookTwitterTelegram
1199

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Користувачі мережі поширюють інформацію, що заміну і повірку лічильників роблять, аби нібито отримати доступ до житла українців і шпигувати за ними. Наприклад, припускають, що у газових лічильниках можуть бути мікрофони для прослуховування. 

Утім, такі тези хибні. Далі розбираємо кожну з них.

Хибна теза 1: Мета заміни лічильників – отримати доступ до житла.

Мета заміни, повірки чи ремонту лічильників – забезпечити їх справну роботу, її проводять щодва або щовісім років, залежно від типу лічильника. У цьому зацікавлений і споживач, адже несправний лічильник не буде показувати правильного споживання газу. Така робота регулюється порядком подання засобів вимірювальної техніки на періодичну повірку, обслуговування та ремонт. 

Споживач, у якого встановлений лічильник газу, може відмовити працівникам газорозподільних мереж у доступі на його територію, аби ті зняли і повірили лічильник, але тоді газ нараховуватимуть не за лічильником, а за нормами споживання.

Хибна теза 2: Якщо у лічильниках є GPS, то можуть бути камери і мікрофони, аби шпигувати за українцями.

Дане твердження є безпідставним. Дійсно, у лічильники віднедавна почали встановлювати модулі GPRS – це засоби дистанційної передачі даних лічильника, передбачені Кодексом газорозподільних систем. Вони необхідні, аби оператор ГРМ між зчитувати дані – зокрема про стан лічильника і споживання газу. Утім, твердження про встановлення мікрофонів, камер чи будь-яких пристроїв для шпигування за населенням є безпідставними. Автор не надає жодного підтвердження такої можливості або прикладу використання таких пристроїв.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний