ФЕЙК: Українцям запропонували власним коштом закрити державний борг

ФЕЙК: Українцям запропонували власним коштом закрити державний борг

28 Листопада 2023
FacebookTwitterTelegram
169

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Пропагандисти поширюють скриншот одного з повідомлень, яке нібито прийшло українцям у застосунку «Дія». У повідомленні закликають українців зробити мінімальний внесок у 5 тисяч гривень, щоб закрити державний борг України.

Це — фейк. У застосунку «Дія» не було та немає повідомлень із закликом до українців закрити державний борг.

Скриншот публікації

Аби впевнитися, що пропагандисти поширюють фейкове повідомлення, варто зайти в застосунок «Дія» у розділ «Повідомлення». Одразу можна побачити, що у додатку немає жодних подібних публікацій. Хоча інтерфейс скриншоту повністю відповідає «Дії», найімовірніше, саме зображення про «допомогу армії» відредагували.

Також про будь-які оновлення «Дії» Міністерство цифрової трансформації повідомляє на своїх сторінках у соціальних мережах. Проте на жодній з офіційних сторінок чи на сайті немає подібних закликів. Це чергова російська вигадка з метою дискредитації українського уряду.

Станом на 30 вересня 2023 року державний та гарантований державою борг України становить $133,6 млрд. Однак міжнародні партнери надають такі позики під низький відсоток та з відстрочкою. Також росіяни пишуть про $12 млрд, які начебто має виплатити Україна у 2023 році. Насправді Україна має сплатити 12,3 млрд гривень, а не доларів, у 2024 році по кредитах, залучених під державні гарантії.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний