ФЕЙК: Україну «накачують» зброєю й утримують від мирних переговорів — Лавров

ФЕЙК: Україну «накачують» зброєю й утримують від мирних переговорів — Лавров

29 Серпня 2022
FacebookTwitterTelegram
717

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Із 20 липня в російських пропагандистських медіа поширюють заяву очільника МЗС росії Лаврова про те, що Україну «накачують» зброєю й утримують від будь-яких конструктивних кроків з метою зіткнути росію з європейськими країнами.

Проте це не так. Військова підтримка міжнародних партнерів допомагає захищатися проти росії, яка напала на Україну. А мирні перемовини можливі, тільки якщо росія відмовиться від своїх територіальних зазіхань щодо України.

Пропагандистська теза про «накачування» зброєю підкріплює ідею, що війну можна зупинити лише шляхом переговорів і капітуляції, а також знімає з росії відповідальність за розв’язання війни.

Україна захищає свою територіальну цілісність від росії, яка здійснює наступ на українські території. Західні партнери не змушують Україну боротися проти росії. Ба більше, західні лідери заявляли, що Україна сама буде визначати свій зовнішньполітичний курс. Наприклад, генеральний секретар НАТО заявляв, що українці повинні самі вирішувати, що для них прийнятно у переговорах із рф.

Захід не «накачує» Україну зброєю. Навпаки, Україна постійно просить пришвидшити постачання зброї, щоб більш ефективно й успішно боротися з агресором. На початку повномасштабного вторгнення Україні не надавали важке озброєння, а лише легке. 

Також Україну не утримують від мирних переговорів. Україна відкидає ідею мирних перемовин, допоки російські війська не залишать незаконно окуповану територію України. 

Вимоги, які висуває росія, є неприйнятними для України, адже означають поразку. Це, зокрема, відмова від членства в НАТО, надання російській мові статусу другої державної, визнання незалежності так званих «днр» та «лнр», російської анексії Криму, так звані «денацифікація» і «демілітаризація» України. Українські посадовці неодноразово наголошували, що Україна не піде на компроміси, пов’язані з її територіальною цілісністю та суверенітетом.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний