ФЕЙК: Університет Хопкінса радить захищатися від нового коронавірусу теплою водою та Лістерином | VoxUkraine

ФЕЙК: Університет Хопкінса радить захищатися від нового коронавірусу теплою водою та Лістерином

Photo: Лєна Шуліка, VoxUkraine
30 Травня 2020
FacebookTwitterTelegram
4992

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook.

Наприкінці березня у мережі поширювали допис із «порадами з університету Джона Хопкінса». У ньому експерти університету нібито дають багато рекомендацій, як захистити себе від нового коронавірусу.

Утім, Університет Джона Хопкінса та його співробітники не мають жодного відношення до цих порад. Про це вони писали у себе в Twitter.

Деяка інформація та рекомендації у дописі також були хибними: 

«Вірус – це не живий організм, а білкова молекула(ДНК), покрита захисним шаром ліпідів (жирів) <…> ТЕПЛО розчиняє жир; ось чому так добре використовувати воду вище 25 градусів за Цельсієм для миття рук, одягу і всього іншого. Крім того, гаряча вода дає більше піни, і це робить її ще більш ефективною».

Сама по собі тепла вода не вбиває вірус. Тільки вода з температурою близько 100 градусів, є ефективним засобом знищення вірусу: за такої температури, білки в шипах вірусу розплутуються і втрачають форму, через що вірус втрачає здатність проникати у клітини організму. Однак мити руки окропом неможливо – і врешті-решт небезпечно – тому найбільш доступним та ефективним способом профілактики Covid-19 залишається миття рук з милом, яке також розчиняє білкову оболонку вірусу

«Вірус не може проникнути через здорову шкіру».

Віруси, зокрема SARS-CoV-2, взагалі не можуть інфікувати людину шляхом «проникнення» через шкіру. І стан шкіри тут не до чого. 

Зараження відбувається через те, що вірус потрапляє до організму через слизові оболонки носа, очей або рота з рук чи інших предметів (хустинку, рукавиці) після торкання до об’єктів (тварин, м’яса, риби, дверних ручок, поручнів), забруднених виділеннями з дихальним шляхів хворого чи інфікованого. 

«Лістерін (рідина для полоскання рота), може допомогти! Це 65%-ний спирт».

Також немає ніякого підтвердження тому, що Listerine може вбити збудник COVID-19. На сайті виробника Listerine вказується, що цей засіб для полоскання рота не проходив тестування як засіб боротьби з будь-яким штамом коронавірусу. 

До того ж виробник зазначає, що лише деякі варіації Listerine містять спирт, максимальна концентрація якого дорівнює 20%.

ВООЗ наголошує, що вживання спиртовмісних рідин не є профілактикою нового коронавірусу.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний