ФЕЙК: Урсула фон дер Ляєн замовила 4 млрд вакцин, тому в ЄС щепитимуться 4 рази на рік

ФЕЙК: Урсула фон дер Ляєн замовила 4 млрд вакцин, тому в ЄС щепитимуться 4 рази на рік

31 Грудня 2021
FacebookTwitterTelegram
625

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що Урсула фон дер Ляєн замовила 4 млрд вакцин. Стверджують, що це 10 доз вакцин на одного європейця. Додають, що COVID-сертифікат буде дійсний лише 3 місяці, а щепитися потрібно буде 4 рази на рік. 

Скриншот допису

Однак, це фейк. Більшість вироблених доз доставлять у інші країни, а 500 млн з них пожертвують. 

28 жовтня 2021 року президентка європейської комісії Урсула фон дер Ляєн повідомила, що у 2022 році у Європейському Союзі буде вироблено понад 3,5 млрд доз вакцин проти COVID-19. Вона зазначила, що більшість доз буде надіслано закордон, а пожертвують щонайменше 500 млн. Цей крок є одним зі шляхів до забезпечення вакцинації 70% світового населення до середини 2022 року. 

Оскільки більшість вакцин доставлять у інші країни, розрахунок усієї запланованої для вироблення кількості вакцин на одного європейця є помилковим. Безпідставно стверджувати, що у країнах ЄС COVID-сертифікат буде діяти лише 3 місяці. Раніше ми писали про це тут.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний