Beta

ФЕЙК: Уряд Англії через тендер шукає сховища для тіл через масове вимирання від COVID-19

8 Липня 2021
FacebookTwitterTelegram
25

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що уряд Англії шукає сховища для тіл через нібито  майбутнє масове вимирання від COVID-19. Як доказ наводять тендер «Служби тимчасового зберігання тіла», який опублікував уряд Англії. У дописі також апелюють до відео, на якому розповідають про те, що тендер опублікований через очікування урядом Англії збільшення смертності від вакцин проти COVID-19. 

Скриншот допису

Однак, це – фейк. Раніше його спростували незалежні фактчекери з Reuters. 

10 червня 2021 року міська рада Вестмінстера, район Лондона, розмістила контракт на надання Лондону приміщень для тимчасового сховища тіл померлих в разі виникнення надмірної смертності. 

Однак, Вестмінстерська міська рада заявила у коментарі для Reuters, що тендер замінює аналогічний існуючий контракт, термін дії якого завершується, і не пов’язаний з вакцинами або пандемією.

Також представник Вестмінстерської ради повідомив Reuters, що тендер опублікований через те, що орган, який відповідальний за управління смертністю у Лондоні, повинен мати певний план дій щодо управління надмірною смертністю, зокрема знайти приміщення для тимчасового сховища тіл померлих. Цей процес закупівель замінить існуючий договір планування на випадок непередбачених ситуацій, термін дії якого закінчується, і не є відповіддю на конкретні обставини. 

Уряд Англії здійснює моніторинг надмірної смертності через пандемію COVID-19. Надлишкова смертність в щотижневих аналізах визначається як число смертей під час пандемії, яке перевищує число, очікуване на основі показників смертності в попередні роки. Однак, тендер, який опублікував уряд Англії, не пов’язаний з надмірною смертністю від COVID-19.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний