Beta

ФЕЙК: Уряд США фінансує розробку безпілотника-шпигуна, схожого на комара

8 Липня 2021
FacebookTwitterTelegram

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що нібито уряд США фінансує розробку безпілотника-шпіона у вигляді комара. У дописах стверджують, що безпілотником можна керувати дистанційно, у ньому нібито є камера та мікрофон, а також потенціал для взяття в людини зразка ДНК. Також пишуть, що нібито цей безпілотник може залишити на шкірі нанотехнології для стеження за людиною.

Скриншот допису, який поширюють в мережі

Утім, це — фейк.

Цю інформацію вже спростовували незалежні фактчекери з Snopes та Africa Check.

Немає доказів, що безпілотник-комар, фото якого поширюють у соцмережах, існує. Також немає підтверджень, що цей пристрій перебуває у розробці.

Ще у 2012 році видання Business Insider писало про те, що розвиток безпілотників та технологій найближається до точки, коли щось подібне стає можливим, утім все ще є лише уявою. Хоча ще в 2007-2008 роках з’явилися моделі безпілотників, що нагадували комах. У 2012 році вчені з Університету Джона Гопкінса вивчали політ метеликів, щоб розробити технології для безпілотників.

Комп’ютерна модель безпілотника, представлена в 2008 році

У 2019 році такі безпілотники все ще не перебували на стадії виробництва. У статті NBC зазначали, що для того, щоб розпочалось виробництво та використання безпілотників, схожих на комах, потрібно ще багато років.

Доктор Раджат Міттал (Rajat Mittal) з Університету Джона Гопкінса у коментарі Africa Check сказав, що йому не відомо про існування будь-якого безпілотника, схожого на зображеного на фото. Більше того, на його думку, навіть якби такі безпілотники існували, вони не змогли б взяти зразок ДНК людини або залишити на шкірі помітки для стеження.

Раніше ми спростовували фейк про те, що нібито через Через RFID-чипи на етикетках одягу слідкують за людьми та передають хвороби.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний

Що читати далі