ФЕЙК: Уряд ввів режим надзвичайного стану в 10 областях України | VoxUkraine

ФЕЙК: Уряд ввів режим надзвичайного стану в 10 областях України

16 Квітня 2021
FacebookTwitterTelegram
1277

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook 

У мережі поширюють інформацію про те, що уряд нібито ввів режим надзвичайного стану в 10 областях України. Також зазначають, що Кабінет міністрів України на позачерговому засіданні Уряду 14 квітня 2021 року вирішив ввести режим надзвичайного стану через стрімке захворювання COVID-19.

Дописи, які поширюють у мережі

 

Уряд не вводив режим надзвичайного стану в 10 областях України 14 квітня 2021 року, коли почали поширювати дописи подібного характеру.

14 квітня 2021 року відбулося засідання Уряду, під час якого було розглянуто низку законопроєктів та постанов, зокрема щодо виходу України з чергової угоди СНД. На початку засідання Денис Шмигаль повідомив, що підстав запроваджувати загальнонаціональний карантин немає. Також він зазначив, що уряд продовжує вживати необхідні заходи для посилення боротьби з пандемією. Але про введення надзвичайного стану в 10 областях України на засіданні не повідомляли.

Більш того, Кабмін не може впроваджувати надзвичайний стан – це поза його повноваженнями. Надзвичайний стан вводиться Указом Президента, який підлягає затвердженню Верховною Радою України протягом двох днів з моменту звернення Президента. 

Натомість Кабмін може запроваджувати режим надзвичайної ситуації – цей режим, на відміну від режиму надзвичайного стану, не обмежує конституційні права громадян, а лише консолідує зусилля для подолання загрози. 

Варто зазначити, що мета подібних публікацій не донесення інформації, а збільшення підписників Телеграм-каналів обманним шляхом. Із цією метою, щоб дізнатися більше інформації на тему новини, закликають перейти за посиланням – у шапці профілю, якщо це в Instagram, та посиланням у дописі, якщо це Facebook.

Зустрічаючи дописи подібного характеру, радимо звертати увагу на декілька факторів. Перевірте, чи відбулося засідання Уряду чи прийняття законопроєкту на вказану у дописі дату. Цю інформацію можна знайти на сайтах Кабміну та Верховної ради (проведення засідань, прийняття законопроєктів). Якщо засідання було, то перегляньте, які рішення на ньому прийняли.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний