ФЕЙК: Усі громадяни повинні задекларувати майно згідно з податковою амністією – Лідія Гончаренко

ФЕЙК: Усі громадяни повинні задекларувати майно згідно з податковою амністією – Лідія Гончаренко

27 Червня 2021
FacebookTwitterTelegram
515

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють нове відео Лідії Гончаренко, на якому вона хибно трактує причини відмови ЦВК щодо проведення всеукраїнського референдуму за скасування ринку землі. Також Лідія Гончаренко поширює неправдиві тези щодо одноразового добровільного декларування активів фізичних осіб та носіння масок у період пом’якшення карантинних заходів від 16 червня 2021 року. 

Лідія Гончаренко – директор громадської організації «Барви життя», у 2015 році балотувалася у Київську міську раду від партії «Батьківщина». Раніше ми неодноразово спростовували її тези. 

11 червня 2021 року Центральна виборча комісія відмовила в реєстрації ініціативної групи, яку підтримує партія «Батьківщина», з проведення всеукраїнського референдуму.  Причиною відмови ЦВК назвало порушення законодавства.

Ініціативна група партії «Батьківщина», яка була створена 22 травня 2021 року, заявляла про наміри організувати проведення референдуму за скасування ринку сільськогосподарських земель. Однак, ЦВК відмовила в її реєстрації через порушення законодавства. 

ЦВК забезпечує реалізацію права громадян на участь у референдумі згідно з Законом України «Про всеукраїнський референдум». У рамках закону ЦВК займається організацією та порядком проведення зборів громадян України щодо проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою. Народна ініціатива щодо проведення всеукраїнського референдуму здійснюється шляхом збирання підписів не менш як 3 мільйонів громадян України, які мають право голосу. Збір підписів під ініціативою щодо проведення всеукраїнського референдуму здійснює ініціативна група всеукраїнського референдуму. 

Ініціативна група складається не менш як з шістдесяти громадян України, які на день її утворення мають право голосу. Збори утворюють лише одну ініціативну групу. На зборах складається список членів ініціативної групи із зазначенням прізвища, власного імені, по батькові, дати народження, виборчої адреси, відомостей про документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, кожного члена ініціативної групи.

Відмову в реєстрації ініціативної групи пояснюють тим, що під час її створення на зборах 22 травня були численні порушення. Так, у списках учасників зазначені відомості про 19 померлих осіб , навпроти прізвищ яких проставлені підписи. До того ж, 17 осіб із зазначених померлих включено до списку членів ініціативної групи. Через це дані про результати голосування були спотворені. В протоколі зборів громадян України щодо проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою зазначено кількість учасників зборів – 11873 осіб. Враховуючи, що до списку учасників зборів були включені 19 померлих осіб, а також 47 осіб були включені двічі, зазначена кількість учасників зборів не відповідає фактичним результатам голосування.

Крім того, Комісія також проаналізувала винесене ініціативною групою питання «Чи підтримуєте Ви заборону продажу земель сільськогосподарського призначення будь-кому, крім держави Україна?» та дійшла висновку, що воно по суті збігається з питанням «Чи підтримуєте Ви можливість продажу земель (земельних ділянок) сільськогосподарського призначення в Україні?», винесеним на референдум іншою ініціативною групою, документи щодо реєстрації якої надійшли до Комісії 5 травня 2021 року та вже зареєстровані. Це є підставою для відмови в реєстрації відповідно до ч. 12 ст. 31 закону про референдум.

Декларація майна згідно з законом про одноразове декларування фізичними особами належних їм активів для легалізації своїх статків добровільна.

З 1 вересня 2021 року по 1 вересня 2022 всі громадяни України отримають можливість одноразово подати добровільну спеціальну декларацію, де слід зазначити наявні активи в Україні та за її межами, які були набуті за доходи, проте податки з цих доходів не були сплачені або не були задекларовані. 

Податкова амністія дозволить громадянам, які ухилялися від сплати податків, відкрити свої справжні статки та доходи, уникнувши при цьому покарання. У законі не йдеться про те, що декларація є обов’язковою для всіх громадян. Закон про добровільне одноразове декларування активів фізичних осіб також не створює додаткових податків для громадян.

Для легалізації свої статків потрібно подати декларацію та сплатити податок. Податок з прихованих доходів сплачується, як правило, за зниженою ставкою, аби стимулювати людей виводити кошти з тіні. 

Ті, хто працюють на держслужбі з 2010 року, не зможуть скористатися амністією. 

Кримінальна відповідальність за неподання декларації передбачається лише у разі ухилення від сплати податків. 

Згідно із статтею 212 Кримінального кодексу, за несплату понад 119 тис грн податків особу можуть покарати штрафом 340 тис. грн з конфіскацією майна. Після завершення податкової амністії ті, хто легалізують кошти та активи, з яких не сплачувалися податки, не будуть притягатися до відповідальності.

У законі про одноразове декларування фізичними особами належних їм активів для легалізації своїх статків не йдеться про сплату площи квартири, яка більше ніж 60 кв.м. 

Натомість закон передбачає, що такі активи як квартира (чи майнові права на квартиру) площею до 120 кв м, готовий чи недобудований житловий будинок до 240 кв. м., якщо земля під ним належить платнику податків, нежитлові приміщення до 60 кв.м не потребують декларування. Якщо певні активи вкладаються в ці ліміти, то податкова вважатиме, що податки з них належним чином сплачені. 

Пом’якшення карантинних заходів від 16 червня 2021 року не передбачає скасування носіння масок у громадському транспорті та під час масових заходів або відвідин приміщень.

Уряд продовжив карантин в Україні до 31 серпня 2021 року, а на всій території країни встановлюється «зелений» рівень епідемічної небезпеки. У громадському транспорті та під час масових заходів або відвідин приміщень потрібно дотримуватись маскового режиму. 

Робота закладів громадського харчування, розважальних закладів (нічних клубів), кінотеатрів та залів інших сфер культури, проведення інших масових заходів дозволяється за умов носінням масок та забезпечення засобами індивідуального захисту працівників. Дотримання маскового режиму є необов’язковим лише за умови наявності у всіх учасників та організаторів заходу негативного результату тестування на на COVID-19 методом ПЛР чи негативного експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 (не більше як за 72 години до проведення заходу) або документу, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний