ФЕЙК: Усі сайти українських органів влади зламали

ФЕЙК: Усі сайти українських органів влади зламали

9 Березня 2022
FacebookTwitterTelegram
536

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У соцмережах з 3 березня почали поширювати повідомлення, нібито внаслідок хакерської атаки було зламано «755 сайтів органів влади України», і перестав працювати «весь урядовий інтернет». Йдеться про сайти з доменом gov.ua. У деяких дописах додають скриншоти кількох таких сайтів, на яких тепер відображаються заклики до українських військових «складати зброю», а також фейкові звернення від імені Володимира Зеленського про те, що він начебто підписав мирний договір з росією.  

Допис у Facebook 

Утім, це — фейк. Хакери зламали окремі сайти регіональних органів влади. Про це 3 березня повідомили в телеграм-каналі Служби безпеки України. «Ворог зламав окремі сайти регіональних органів влади і місцевого самоврядування та поширює через них брехню про нібито «капітуляцію та підписання мирного договору з РФ», — йдеться у повідомленні. Натомість про інші органи влади взагалі не йшлося. 

Офіційні сайти багатьох центральних органів влади станом на 3-4 березня функціонували справно. Наприклад, відкривалися сайти Верховної Ради України, Кабінету Міністрів (Урядовий портал), Національного банку, Міністерства оборони, Міністерства інформаційної політики, порталу Київської міськради, СБУ та низки інших установ.

Водночас станом на 4 березня були проблеми з доступом до сайтів Офісу Президента, міністерств фінансів, юстиції та інфраструктури. Утім, про кібератаку чи злам сайтів не повідомляли. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний