ФЕЙК: Усувається стать, педофілія стане нормою – усе це через співпрацю з «Партнерством Біарріц» | VoxUkraine

ФЕЙК: Усувається стать, педофілія стане нормою – усе це через співпрацю з «Партнерством Біарріц»

Photo: Лєна Шуліка, VoxUkraine
20 Липня 2020
FacebookTwitterTelegram
2712

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У цьому матеріалі ми спростовуємо фейки на гендерну та антидискримінаційну тематику, які ми не перевіряли раніше

«Партнерство Біарріц», яке пропагує Зеленська, передбачає впровадження гендерної ідеології гомосексуалістів в навчальні програми, зокрема зміну статі дітей. (9:56-10:18)

Ця теза маніпулятивна. Олена Зеленська, справді, ініціює приєднання України до “Партнерства Біарріц”. Утім, воно зовсім не про те, що у тезі.

Партнерство Біарріц для гендерної рівності – це ініціатива голів держав та урядів Групи семи (G7). Мета партнерства випливає з назви – боротьба з гендерною нерівністю. Для цього Консультативна рада Партнерства визначила 79 найкращих практик-законів щодо гендерної рівності у чотирьох сферах (насильство, економічне зміцнення, освіта, охорона здоров’я та дискримінація) та закликала лідерів G7 та інших країн впровадити прогресивне законодавство щодо гендерної рівності, спираючись на рекомендації найкращих практик.

Це означає:

  • припинення насильства на основі гендеру;
  • забезпечення чесної та якісної освіти та охорони здоров’я;
  • сприяння розширенню економічних можливостей жінок;
  • забезпечення повної рівності між чоловіками та жінками в державній політиці.

Пропагується насадження гендерної ідеології, яка усуває поняття статі. (2:40-2:50)

Біологічна стать – біологічно зумовлений поділ живих організмів на самців і самиць (у людей – на чоловіків та жінок).

Гендерна ідентичність – уявлення людини про свою стать, які стосуються соціальної поведінки людини, прийнятних або неприйнятних у суспільстві норм і правил. Саме гендерна ідентичність – а не біологічна стать – визначає поведінку людини. 

Гендер та стать це різні речі. Усвідомлення гендерної ідентичності ніяк не впливає на біологічну стать і не обов’язково мотивує до її зміни.

У шкільні програми буде вводитися гендерна ідеологія. (3:30-3:40, джерело)

У контексті нової української школи дітям будуть пояснювати, що є:

  • біологічна стать, яка дана від природи,
  • гендерна ідентичність, яка зумовлюється соціальною поведінкою людини, прийнятних або неприйнятних у суспільстві норм і правил, 
  • а також різні сексуальні орієнтації. 

Що мається на увазі під “гендерна ідеологією” незрозуміло. Ця фраза не є академічно однозначним терміном і часто вживається консерваторами, коли ті стверджують, що представники ЛГБТ+ спільноти підривають традиційну сім’ю та природний порядок суспільства.

Утім пояснення дітям того, що відбувається у суспільстві, у якому їм жити, не означає заклик до зміни гендерної чи сексуальної поведінки.

Вже давно іде «вікно Овертона» щодо педофілії. Ви подивіться, як це питання просувається, особливо в країнах Західної Європи, щоби педофілія не була кримінальним діянням. (6:48-7:04)

Вікно Овертона – підхід до визначення того, як ідеї приходять і виходять з публічного дискурсу. Ідеї, які знаходяться “у вікні” обговорюються, та наближаються до політично прийнятних. Відповідно ідеї “за вікном” є радикальними, неприйнятними та неможливими до запровадження.

Сексуальна експлуатація дітей у країнах ЄС карається. Покарання залежить від національного законодавства та умов скоєння злочину. Зміна політики щодо сексуальної експлуатації дітей у напрямку послаблення покарання не планується. Навпаки, ЄС працює у напрямку ще більшого захисту дітей.

Фейк щодо того, що ЄС на шляху легалізації педофілії не новий. Як мінімум він циркулює з 2018 року. Проєкт ЄС по боротьбі з дезінформацією (EUvsDisinfo) розглядає такого роду заяви як частину російської пропаганди проти ЄС.

Саме Стамбульська конвенція передбачає гендер як соціальну поведінку, як соціальну роль, де стать усувається, чоловік і жінка, а впроваджуєтся вже на сьогодні більше 50 гендерів. (18:11-18:23)

Стамбульська конвенція не усуває поняття статі. 

Стамбульська конвенція виступає на захист гендерної ідентичності і за протидію гендерній дискримінації, проти стереотипів щодо «чоловічих» і «жіночих» ролей та функцій. Наприклад, жінки можуть керувати вагонами у метро або літаками, а чоловіки можуть бути майстрами манікюру та доглядати за дітьми під час декретної відпустки.   

В Україні у Верховній Раді уже просуваються для голосування законопроекти, що обмежать свободу слова та віросповідання – № 0931, 2693, 3316 та інші. (джерело)

Згадані законопроєкти направлені на протидію дискримінації, а не на обмеження свободи слова та віросповідання. Жоден з них не може обмежувати свободу слова та віросповідання, оскільки їх гарантує Конституція України, а будь-який закон не може виходити за рамки Конституції.

  • Законопроєкт 3316 пропонує прирівняти злочини з мотивів нетерпимості до сексуальної орієнтації чи гендерної ідентичності особи до злочинів з мотивів расової, національної чи релігійної нетерпимості. Тривалість покарання залежить від виду злочину.
  • Законопроєкт 0931 спрямований на гармонізація українського законодавства у сфері запобігання та протидії дискримінації.
  • Законопроєкт 2693 (“Про медіа”) пропонує заборонити висловлювання, що є дискримінаційними щодо окремих осіб та їх груп на основі етнічного походження, громадянства, раси, релігії та вірувань, віку, статі, фізичних вад, стану здоров’я, сексуальної орієнтації або за іншою ознакою. Ця норма спрямована скоріше на захист, ніж на утиск, адже свободи одного (висловлюватися) закінчуються там, де починають свободи (не бути дискримінованим) іншого. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний