ФЕЙК: Уже цього літа я особисто буду годувати рибу біля пристані у Криму — Зеленський

ФЕЙК: Уже цього літа я особисто буду годувати рибу біля пристані у Криму — Зеленський

13 Березня 2023
FacebookTwitterTelegram
612

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють скриншот нібито сайту російської служби BBC News із цитатою президента України Володимира Зеленського: «Уже цього літа я особисто буду годувати рибу біля пристані у Криму». У підписі під публікацією автори додали, що Зеленський «заповів згодувати його тіло рибам» на півострові.

Утім, цей скриншот підробили. Володимир Зеленський цього не говорив, а російська служба BBC News не публікувала статтю з таким заголовком.

Скриншот, який поширюють у мережі 

Як нам вдалося знайти, вперше скриншот поширили на російській блог-платформі 25 лютого о 10:33. Пізніше повідомлення перепостили інші російські медіа. Однак у період з 21 лютого по 28 лютого російська служба BBC News не публікувала статтей із цитатою президента України. 17 лютого з’явилась публікація із заголовком: «”Голіаф впаде вже цього року”. Зеленський виступив на Мюнхенській конференції та закликав дати Україні зброю». Однак статті зі словами про Крим на сайті немає.

Також ми не знайшли схожих публікацій ні в телеграм-каналі російської служби BBC News, ні на ютуб-каналі, ні в інших соціальних мережах цього медіа. Примітно, що цю «цитату» Володимира Зеленського не публікували авторитетні медіа, а поширювали цей скриншот лише російські користувачі.

Іноземні незалежні фактчекери із Myth Detector звернулися по коментар до російської служби BBC News. У редакції зазначили, що скриншот фейковий, а медіа не публікувало статтю з таким заголовком. 

Раніше Володимир Зеленський неодноразово говорив про план України деокупувати всі території, включно з Кримом. Зокрема у листопаді минулого року у інтерв’ю чеському телебаченню президент заявив, що після перемоги планує поїхати в Крим. «Я дуже хочу побачити море», — сказав він.

Також про підготовку до звільнення Криму президент говорив під час пресконференції 24 лютого 2023 року. «Є військові кроки. Ми до них готуємось. Готові морально. Готуємось технічно: зброєю, посиленням, формуванням бригад, відправляємо людей на навчання. Ми маємо бути готові, а далі будуть відповідні деокупаційні кроки», — заявив Зеленський.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний