ФЕЙК: В Аргентині – понад 50 млн інфікованих, хоча населення – 45 млн

ФЕЙК: В Аргентині – понад 50 млн інфікованих, хоча населення – 45 млн

17 Травня 2021
FacebookTwitterTelegram
402

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що в Аргентині начебто інфіковано понад 50 мільйонів жителів, при тому, що населення складає 45 мільйонів. Як доказ наводять фото репортажу каналу C5N. 

Скриншот допису

Утім, це – фейк.

Із 3 січня 2020 року по 6 травня 2021 року в Аргентині виявлено понад 3 мільйона випадків інфікування COVID-19. На фото ж зображено напис «En Argentina ya son más de cincuenta millones de infectados», що перекладається як «В Аргентині вже більше 50 мільйонів інфікованих».

Населення Аргентини становить близько 45 мільйонів станом на 2019 рік. 

Ми не знайшли репортажу C5N про 50 мільйонів інфікованих COVID-19. А зворотній пошук скриншоту відео з допису у Google показує, що на фото зображено лікарню у Південній Кароліні, США. 

Схожі слова про кількість інфікованих наявні у написі ефіру C5N за 26 червня 2020 року. Тоді на підписі була фраза «Argentina superó los 50 mil infectados», що означає «Кількість заражених в Аргентині перевищила 50 тисяч».

Зліва: ефір С5N за 26 червня 2020 року; справа: підроблене фото ефіру 

Потенційно фото ефіру з допису є підробкою. Хоча ми можемо припустити, що відбулася помилка при підписі сюжету, раніше траплялися підробки зображень із ефірів саме цього телеканалу.

Незалежні іноземні фактчекери з AFP fact checking та Chequeado спростовували те, що канал C5N начебто наводить неправдиву інформацію. У дописах наводили скриншоти, на яких нібито зображено трансляції C5N. Вказані скриншоти виявилися підробленими: була відмінність фонового зображення у порівнянні з оригінальною трансляцією каналу на вказаний час та невідповідність написів.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний