ФЕЙК: У Білорусі немає коронавірусу, бо в них немає карантину | VoxUkraine

ФЕЙК: У Білорусі немає коронавірусу, бо в них немає карантину

13 Травня 2020
FacebookTwitterTelegram
3733

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють новини, що Білорусь успішно справляється з коронавірусом, або, що його взагалі немає в країні через відсутність там карантину. 

Президент країни Олександр Лукашенко вважає обмеження недоцільними і в країні досі проводять масові заходи.

Втім, захворювання в країні є, а її досвід може виявитися спотвореним.

  1. В Білорусі хворіють на коронавірус. Перший випадок захворювання зареєстрували 27 лютого, станом на 1-ше квітня там підтвердили 152 випадки, станом на 1-ше травня – 14027 випадків, на 11-те травня – 23906 випадків, що становить 0,25% від населення країни (проведено близько 29 тис. тестів на 1 млн осіб). Для порівняння, у сусідній Литві хвороба охопила 0,054% мешканців країни (проведено близько 58 тис. тестів на 1 млн осіб), в Італії – 0,36% (проведено близько 42 тис. тестів на 1 млн осіб), в Україні – 0,036% (проведено близько 4 тис. тестів на 1 млн осіб).
  2. Не запроваджувати карантин – рішення, зокрема, і політичне. Сам Лукашенко заявляв, що, якщо він запровадть у країні карантин, то «громадяни піднімуть його на вили». Також президент країни наголошує, що саме їх досвід «без карантину» тепер переймають інші «багаті країни», наприклад, Росія.
  3. Білорусь піддавалась неодноразовій критиці через можливе приховування реальних показників захворюваності. Наприклад, президент Литви Ґітанас Науседа висловлював думку, що довіряти білоруським даним щодо захворюваності коронавірусом не можна. Думки про те, що в Білорусі можуть приховувати статистику щодо Covid-19 висловили і в парламентському комітеті закордонних справ Литви.

Крім того, наприкінці квітня ВООЗ закликала запровадити в Білорусі карантин з огляду на епідеміологічну ситуацію в країні.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний