ФЕЙК: В Британії запроваджують соціальнодистанцюючі нашийники | VoxUkraine

ФЕЙК: В Британії запроваджують соціальнодистанцюючі нашийники

19 Березня 2021
FacebookTwitterTelegram
603

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що у Великобританії через пандемію COVID-19 нібито вводять нашийники зі свистками, аби люди не мали право на особисте спілкування. Пишуть, що «піддослідними щурами» будуть співробітники BBC, а як джерело новини вказують видання Daily Mail. 

Скриншот допису

 

Утім, допис перекручує статтю Daily Mail. У ній йдеться про те, що співробітники BBC будуть носити на шиї – а не навколо шиї! – електронні пристрої соціального дистанціювання. У статті Daily Mail не вказано те, що ці пристрої – саме нашийники. Автор допису перекрутив інформацію і назвав такі пристрої «нашийниками зі свистками». 

Ресурс Media Bias / Fact Check (ним користуються незалежні фактчекери мережі IFCN) оцінює публікації видання Daily Mail як упереджене й сумнівне. Видання Daily Mail є прихильником консерваторів. Деякі публікації видання не проходили успішно перевірки фактчекерів.

Співробітники ж BBC будуть користуватися електронними портативними пейджерами. Такий пристрій можна носити на ремені, у кишені чи як бейджик. 

Працівники BBC, які не можуть працювати поза офісом, фізично ходять на роботу. Тому, аби стримати розповсюдження нового мутуючого коронавірусу, співробітники BBC або відвідувачі офісів будуть носити електронні пристрої, схожі на пейджери, для соціального дистанціювання. Цей пристрій буде повідомляти, якщо користувач наблизиться до когось іншого на відстань менше двох метрів. 

Так, у Великобританії не запроваджують соціальнодистанцюючі нашийники. А працівники BBC носитимуть електронні портативні пейджери.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний