ФЕЙК: В Італії вартість комунальних послуг зросла на 500%

ФЕЙК: В Італії вартість комунальних послуг зросла на 500%

31 Грудня 2022
FacebookTwitterTelegram
1863

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито комунальні послуги в Італії виросли на 500%, італійці не витримують та бастують на вулицях. 

Утім, це маніпуляція. Підвищення тарифів справді відбулося, однак не настільки суттєве.

Скриншот допису

Поступова відмова від постачання російських енергоносіїв справді призвела до зростання цін на газ та електроенергію в Європі та хвилі протестів представників малого бізнесу. На відео зображено частину маршу протесту підприємців під гаслом «Ми закриємось через надто дорогі комунальні рахунки» («Caro bollette: chiuderemo tutti»). Загалом в Італії ціни на електроенергію для кінцевих споживачів із вересня по жовтень 2022 року зросли на 30% та сягають 0,7 €/кВт, ціни на газ зросли на 97% до 0,3 €/кВт. Якщо ж порівнювати із минулорічною вартістю, то електроенергія для італійців подорожчала на 174%, газ 145% (з урахуванням інфляції в 11,8%). 

Станом на жовтень 2022 року в Італії найвища вартість електроенергії серед усіх країн ЄС. Згідно зі світовою базою даних Numbeo про вартість та якість життя, у середньому італійці витрачають на оплату комунальних послуг €179 на місяць. Країна займає 19 місце за загальним рівнем витрат на комунальні послуги. Рейтинг формують на основі вартості базових послуг: електрики, опалення, водопостачання та утримання будинку із розрахунку на квартиру у 85 м2. 

У вересні Італія оприлюднила пакет підтримки сімей та бізнесу в умовах зростання витрат на електроенергію вартістю близько 14 млрд. Пакет додається до €52 млрд, виділених у січні 2022 року на боротьбу із кризою вартості життя. Урядом заплановано видача допомоги в розмірі 150 євро для 22 мільйонів працівників і пенсіонерів з річним доходом нижче 20000.  

Італія також оголосила про свій намір оподатковувати компанії, які отримують прибуток від підвищення цін на енергоносії, і підтримала обмеження цін на газ на європейському рівні, щоб допомогти стримати стрибки цін.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний