ФЕЙК: В Італії за підвищення цін під час пандемії штрафують та ув’язнюють | VoxUkraine

ФЕЙК: В Італії за підвищення цін під час пандемії штрафують та ув’язнюють

31 Березня 2021
FacebookTwitterTelegram
466

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що в Італії власникам магазинів, які під час пандемії підвищили ціни на продукти, нібить загрожує штраф і 3 роки ув’язнення. 

Зображення, яке поширюють у мережі

 

Але це — фейк. 

Зважаючи на катастрофічну ситуацію з коронавірусом, держава допомагала підприємцям, зменшуючи податки та видаючи безповоротне фінансування. Але VoxCheck не знайшов жодних розпоряджень держорганів Італії щодо штрафів та ув’язнення через підвищення цін під час пандемії. 

На фото працівник Guardia di Finanza — це італійська мілітаризована поліція, що підпорядковується Міністерству економіки та фінансів і відповідає за боротьбу з фінансовими злочинами та контрабандою. І вони б розслідували підняття цін, якби було б таке розпорядження.

Наприклад, у березні 2020 року офіцери Guardia di Finanza протидіяли спекуляції щодо цін на засоби індивідуального захисту. Тоді маски, куплені у 2019 році за 50 євроцентів продавали за 5-35 євро за штуку – а це порушує Кримінальний кодекс Італії, бо є спекуляцією. Тому 13 тис. масок вилучили з продажу.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний