ФЕЙК: В Ізраїлі існують обмеження для невакцинованих покупців у супермаркетах

ФЕЙК: В Ізраїлі існують обмеження для невакцинованих покупців у супермаркетах

31 Липня 2021
FacebookTwitterTelegram
406

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео, на якому нібито демонструють обмеження для невакцинованих покупців в Ізраїлі. Автор відео показує візок в ізраїльському супермаркеті, який нібито можна брати лише вакцинованим покупцям після сканування відповідного QR-коду. 

Скриншот допису, який поширюють у мережі

Утім, це — неправда. У Ізраїлі немає обмежень для невакцинованих покупців, а система QR-кодів ніяк не пов’язана з вакцинуванням. 

Цей фейк вже спростували незалежні фактчекери з Re:Baltica

Відео опублікував користувач ТікТок “mrfreedom35” 9 липня 2021 року. На ньому автор стверджує, що лише вакциновані покупці, відсканувавши QR-код, можуть здійснювати покупки в ізраїльських магазинах. Потім це відео почали публікувати та поширювати у Facebook.

Однак, система, показана на відео, призначена для користування візочками, а не для перевірки, чи вакцинований покупець. Як зазначили фахівці з ізральської фактчекінгової організації The Whistle у коментарі для Re:Check (фактчекерів з Re:Baltica), QR-код призначений для того, щоб через додаток брати та залишати візочки для покупок, він ніяк не пов’язаний з ковідними обмеженнями.

До 1 червня в країні діяла система зелених паспортів, які потрібно було пред’являти в громадських місцях, утім магазинів ці вимоги не стосувались. Після 1 червня уряд відмінив систему сертифікатів, які підтверджують вакцинацію. Це рішення прийняли внаслідок зниження усіх показників щодо захворюваності на COVID-19 протягом двох тижнів.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний