ФЕЙК: В Ізраїлі висадилися тисячі морських піхотинців США — відео

ФЕЙК: В Ізраїлі висадилися тисячі морських піхотинців США — відео

29 Листопада 2023
FacebookTwitterTelegram
127

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Із посиланням на ізраїльські ресурси російські блогери повідомляють, що тисячі американських морських піхотинців нібито висадилися на аеродромі в Ізраїлі. Як «доказ» додають відео, на якому видно, як військовослужбовці армії США виходять із літака.

У публікації також вказують, що Франція направила до Ізраїлю вертольотоносець Tonnerre, здатний перевезти десятки вертольотів та сотні солдатів морської піхоти. А США перекидають на Близький Схід 900 морських піхотинців.

Це — фейк. На відео військові 101-ї повітряно-десантної дивізії армії США, які прибули до Румунії в червні 2022 року. Запис не має нічого спільного з подіями в Ізраїлі.

Скриншот публікації

Відео висадки морських піхотинців, як про це пишуть російські ресурси, поширювали ще в червні 2022 року. Зворотний пошук окремих кадрів із відео у Google Images показав, що на записі насправді військові 101-ї повітряно-десантної дивізії армії США, які прибули до Румунії 28 червня 2022 року. Військовослужбовці підтримали місію 5 армійського корпусу США з посилення східного флангу НАТО. А також взяли участь у багатонаціональних навчаннях, щоб заспокоїти союзників та стримати подальшу російську агресію. 

25 жовтня 2023 року Франція дійсно направила свій військовий корабель Tonnerre до берегів Гази, проте для гуманітарної місії, а не для доставлення зброї чи піхотинців. Судно мало приєднатися до інших фрегатів для надання медичної гуманітарної допомоги цивільному населенню Сектору Гази. Також Франція відправила свій літак для доставлення медикаментів у Сектор Гази.

США справді перекидають 900 військових на Близький Схід. Це сили, які раніше були переведені в стан готовності та розгорнуться з континентальної частини США. Розгорнуті підрозділи включають системи протиповітряної оборони. Точні дані про місця дислокації американських військових не розкривають. Проте прессекретар Пентагону бригадний генерал Патрік Райдер наголосив, що військові точно не будуть відправлені до Ізраїля.

Протистояння між Ізраїлем та Палестиною посилилося 7 жовтня 2023 року, коли палестинські бойовики ХАМАС почали обстріл цивільних об’єктів Тель-Авіва та прикордонних міст. Ізраїль зі свого боку оголосив війну проти терористів ХАМАС та також почав обстріл Сектору Гази.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний