ФЕЙК: В Ізраїлі заборонили публічну демонстрацію українського прапора

ФЕЙК: В Ізраїлі заборонили публічну демонстрацію українського прапора

30 Березня 2023
FacebookTwitterTelegram
765

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, ніби в Ізраїлі запровадили заборону на публічну демонстрацію українського прапора. За порушення закону ніби передбачений штраф 10 тис. шекелів.

Утім, це фейк. В Ізраїлі не існує заборони на демонстрацію української символіки.

На сайті Кнесету немає закону, який би забороняв вивішувати українські прапори у публічних місцях, також такий законопроєкт не перебуває на розгляді.

З 2016 року в Ізраїлі діє Закон «Про боротьбу з тероризмом». Згідно з документом, поширення символів терористичної організації карається законом. Також у березні 2023 року депутат Цві Суккот подав на розгляд парламенту законопроєкт «Про підбурювання», який передбачає штраф 10 тис. шекелів за демонстрацію прапорів або інших символів терористичних організацій. Законопроєкт не стосується заборони української символіки. 

На фейсбук-сторінці посольства України в Ізраїлі ми не знайшли жодної інформації щодо обмеження використання українського прапора. Але там присутні фото подій у Тель-Авіві та Хайфі, які були 24 лютого, у річницю повномасштабного вторгнення, та 8 березня, де ми можемо побачити український прапор.

Інформацію про нібито заборону українського прапора в Ізраїлі поширюють люди з проросійськими поглядами та російські медіа. Чоловік, який записував відео, представився Владом Чістільщіком. У  відео був вказаний його нікнейм у тіктоці @Vladmrchistilsh. Зараз його акаунт у тіктоці видалений. Ми знайшли старі відео Чістільщіка, які репостили інші користувачі. У них чоловік поширює українофобські вислови.

В іншому відео, яке репостнули користувачі тіктоку, Чістільщік дає скриншот російського видання RG.RU, яке у свою чергу посилається на інше російське видання Kherson-news, де стверджується, що нібито в Ізраїлі ухвалили закон про заборону демонстрації українського прапора. 

У статті Kherson-news автори посилаються на публікацію новинного сайту Tavriratv.ru. Хоча у статті останнього новинного сайту немає посилання на рішення про ухвалення законопроєкту або сам закон. Тобто Чістільщік поширив нічим не підтверджену інформацію.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний