ФЕЙК: В Німеччині в кінці серпня запускатимуть другу хвилю жорсткого карантину | VoxUkraine

ФЕЙК: В Німеччині в кінці серпня запускатимуть другу хвилю жорсткого карантину

Photo: Лєна Шуліка, VoxUkraine
14 Серпня 2020
FacebookTwitterTelegram
598

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюється новина про те, що друга хвиля жорсткого карантину має розпочатися вже 30 серпня, і триватиме шість місяців, тобто до березня 2021 року. Зазначається, що певний «муніципальний радник з землі Гессен» дізнався від «начальників» плани з протидії COVID-19, і одразу ж вирішив розповісти про це незалежним журналістам. 

Утім, підтверджень правдивості даної інформації немає.

На Томаса Майера, який нібито розповів про повторний карантин, немає жодної публічної інформації, яка могла б підтвердити, що він справді обіймає або обіймав посаду муніципального радника. Єдине, що про нього можна знайти, що він є антиурядовим активістом. У цій статті також посилаються на «T-Online», де міністр внутрішніх справ Німеччини спростував заяву Майера про повторний карантин.

І хоча мова у статті йде лише про Німеччину, автори припускають, що такий сценарій продовження карантину можливий і у інших країнах світу. Мовляв, все це «керується з єдиного центру». Найімовірніше, мова йде про ВООЗ. Але ВООЗ не керує обмежувальними заходами у країнах світу, а лише дає рекомендації. Уряд кожної країни сам вирішує, наскільки жорсткими мають бути карантинні обмеження. 

Крім того у статті є і численні конспірологічні домисли.

Наприклад, продовження карантину пов’язують зі статтею Bloomberg, де говориться про масову вакцинацію певних груп населення РФ у жовтні. 

Однак чому через це буде запроваджено карантин по всьому світу, не пояснюють. Тим більше що масова вакцинація не збільшуватиме, а лише зменшуватиме кількість випадків захворювання на COVID-19, а так і кількість смертей. Відповідно, масова вакцинація навпаки дозволить пом’якшувати карантинні обмеження.

Інша теорія змови у статті говорить, що карантин на наступні шість місяців може бути пов’язаний з астероїдами, Нібіру, або ж світовою війною чи іншою глобальною подією. 

Втім про жодні небезпечні астероїди ані NASA, ані інші офіційні установи, що досліджують космос, не заявляли. А планета Нібіру – це взагалі вигадка.

А пророцтва та прогнози астрологів не мають нічого спільного з науково доведеними обгрунтуваннями продовження пандемії. 

Було досліджено, що людський мозок часто схильний вірити у прості пояснення складних ланцюгів подій, адже це легше сприйняти. І те, як інтенсивно поширюють прогнози про глобальні процеси, навіть без пояснення причинно-наслідкових зв’язків, як раз і допомагає мозку думати що «він знав що так буде».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний