ФЕЙК: В одному з ТЦ Австрії на телевізорі зображено напис «Не наша війна» — відео

ФЕЙК: В одному з ТЦ Австрії на телевізорі зображено напис «Не наша війна» — відео

23 Березня 2023
FacebookTwitterTelegram
916

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширюють відео, яке нібито зняли в одному з торгових центрів Відня. На ньому демонструють екран телевізора, де німецькою написано «Не наша війна». 

На фото присутні ознаки редагування. Картинка на телевізорі несправжня, а відео зняли у Берліні, а не Відні. 

Скриншот із відео, яке поширюють телеграм-канали

На фото можна помітити нехарактерне розміщення пікселів на екрані телевізору. Вони повинні розташовуватися рівномірно та однаково. У цьому випадку, вони розташовані нерівно та «з’їхали» одне на одне.

Фото, де помітні пікселі, які находять один на одного 

Також варто звернути увагу на екрани, які розташовані позаду. Вони не мають подібного зображення. У випадках такої реклами, якщо її демонструють, то роблять це на всіх екранах однаково.

Одна з реклам компанії Ströer, 14 грудня 2022 року. Джерело: Ютуб-канал Ströer

Скриншот, де помітно, як зображення на екранах в ТЦ відрізняється 

Варто звернути увагу на рекламу, яку можна помітити на задньому фоні. «Mehrweg statt einweg» — це проєкт скорочення відходів у житловому центрі Турмштрассе районної адміністрації Мітте, Берлін. 

Зображення знаходиться на екрані від компанії Ströer — німецька медіакомпанія, що має представництва по всій Німеччині та котирується на Німецькій фондовій біржі MDAX. 

Також один із твіттер-користувачів з’ясував, що ТЦ, де зробили фото, знаходиться в Берліні, а не Відні. 

Тому, враховуючи фірму, рекламу, яка орієнтована на берлінців, а також ймовірне розташування ТЦ, можемо стверджувати, що  фото зробили в Німеччині, а не в Австрії. Ймовірно, зображення на екрані відредагували та додали прапор Австрії, адже немає сенсу в написі на фоні австрійського прапора в Німеччині.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний