ФЕЙК: В Україні «чорні трансплантологи» розгорнули польові госпіталі

ФЕЙК: В Україні «чорні трансплантологи» розгорнули польові госпіталі

31 Січня 2023
FacebookTwitterTelegram
837

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео, на якому російський підполковник Андрій Марочко розповідає, нібито з початком активних бойових дій в Україні активізувалися «чорні трансплантологи». Він додає, що вони розгорнули польові госпіталі для забору органів та кісткової тканини. Марочко вказує, ніби через медичну реформу Уляни Супрун військові тепер зобов`язані здавати «генетичний матеріал», а це полегшує роботу «чорним трансплантологам» по підбору майбутнього донора. 

Утім, це фейк.

Ми уже неодноразово вказували, що операція з трансплантації органів потребує залучення великої кількості фахівців та високотехнологічного обладнання. Так, до операції мають бути залучені понад 150 лікарів. Після проведення процедури мають бути створені спеціальні умови зберігання та консервації органів. Тож проведення такої операції в польових умовах, «в бліндажах» неможливе.

До того ж щоб орган «прижився», потрібно підібрати пару донор-реципієнт зі схожим зростом, масою тіла та ідентичною групою крові. І все це необхідно зробити вкрай швидко. Адже органи за межами людського тіла можуть зберігатися недовго: печінка — 8-12 год, нирки — 24-36 год. 

«Донорські серця, нирки й печінки це не цигарки, які можна доправляти контрабандно. У Індії, до прикладу, швидкі, які перевозять донорські серця, супроводжують не лише поліцейські авто, а й військові, які стоять по периметру руху транспортного засобу. В одному такому перевезенні можуть бути залучені до півтисячі людей», — пояснювала засновниця ГО «Всеукраїнська платформа донорства iDonor» Ірина Заславець. 

Окрім цього, твердження, мовляв, «вилучені» кістки застосовують для протезування, неправдиве. Сучасні протези виготовляють з вуглецевого волокна, гуми, силікону, алюмінію та титану.

Теза про «забір генетичного матеріалу (ДНК) у військовозобов`язаних» також безпідставна. До речі, ідентичний перелік аналізів здають військовозобов`язані в рф.  Це зокрема: 

  • загальний аналіз крові,
  • загальний аналіз сечі,
  • серологічний аналіз крові на: антитіла до вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ), антиген до вірусу гепатиту “В” (HBsAg), антитіла до вірусу гепатиту “С” (anti-HCV), реакція мікропреципітації з кардіоліпіновим антигеном (RW);
  • визначається група крові та резус-належність,
  • для призовників 40 років і старше — вимірювання внутрішньоочного тиску і аналіз крові на цукор.

Ексочільниця МОЗу Уляна Супрун цей перелік не змінювала

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний