ФЕЙК: В Україні дітей вчать фашизму | VoxUkraine

ФЕЙК: В Україні дітей вчать фашизму

29 Листопада 2020
FacebookTwitterTelegram
1498

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Користувачі мережі поширюють світлину жінки з дитиною на тлі прапору Третього Рейху. У дописі стверджують, що на фото — киянка Вікторія Резниченко. На основі цього роблять висновок про те, що в Україні активно підтримують фашизм:

Цю світлину ще в 2015 році опублікував російський пропагандистський сайт «Русская весна». Це видання було зареєстровано у 2015 році, й велика кількість матеріалів на ньому присвячена так званій «Новоросії» — тимчасово окупованим районам Донецької та Луганської областей, невизнаним Україною «ДНР» та «ЛНР». 

Світлина стала приводом для блогу на «Русской весне». У ньому автор розповідає, що на фото — Вікторія Різниченко з Києва, а також наводить уривок начебто допису з її фейсбук-сторінки. Перевірити, чи дійсно такий допис існував, нам не вдалося, ймовірно, через його давність. Також згадується, що чоловік Вікторії — учасник АТО, якого вона відправляє «гвалтувати російських жінок», а сама «перерізає горлянки російським дітям та підпалює російські церкви». Жодних фактів, які б підтверджували ці слова, автор не наводить. 

Це фото використовувалися у публікаціях низки інших проросійських сайтів. У подібних матеріалах додають ще й фото чоловіка Вікторії — Дмитра Різниченка:

На світлині дійсно Дмитро Різниченко — колишній український неонацист, який, утім, публічно заявив, що відмовився від цієї ідеології. Після початку російської збройної агресії на Сході України він долучився до добровольчого батальйону «Донбас». На деяких світлинах у його фейсбуці позначена користувачка Вікторія Різниченко, а в описах до фото їх називали парою. Світлин із прапором Третього Рейху немає ні на сторінці Дмитра, ні Вікторії. 

Загалом одна світлина щонайменше п’ятирічної давнини, яку поширюють у листопаді 2020 року, не дає підстав стверджувати, що в Україні поширена ідеологія фашизму.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний