ФЕЙК: В Україні готують референдум про входження Львівської області до складу Польщі

ФЕЙК: В Україні готують референдум про входження Львівської області до складу Польщі

21 Жовтня 2022
FacebookTwitterTelegram
1346

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють фото бюлетенів, в яких жителів Львівської області запитують, чи підтримують вони входження області до складу Польщі. Автори новини додають, мовляв, невдовзі такий «референдум» у прикордонних областях України можуть ініціювати Угорщина та Румунія.

Утім, бюлетені фейкові. Про це 28 вересня повідомив уповноважений уряду з безпеки інформаційного простору Польщі Станіслав Жаринь у твіттері.

«Російська пропаганда продовжує інформаційні атаки проти Польщі, повторюючи брехню про нібито плани польської влади напасти на Україну та анексувати західну частину України», — зазначив посадовець. Він додав, що російські ЗМІ використовують фотографії фальшивих документів, щоб посіяти ворожнечу між поляками та українцями.

Окрім цього, печатка та пломба на коробці, в якій лежать бюлетені, теж вказують на те, що бюлетені підробили. 

Фото, яке поширюють в мережі

Адже на оригінальній печатці Національної виборчої комісії Польщі немає літер «RP», натомість унизу зображено дві зірки. До того ж колір справжньої печатки чорний, а не червоний, і орел вписаний у ще одне коло, якого немає на фальшивій печатці.

Печатка та пломба на фото, яке поширюють в мережі

Зображення справжньої печатки Національної виборчої комісії Польщі

Зображення оригінальної пломби

На справжній пломбі вказують «Plomba wyborcza» та номер дільниці, замість «Plomba Państwowa Komisja Wyborcza».

Після початку повномасштабного вторгнення Польща постійно підтримувала Україну, надсилаючи гуманітарну та військову допомогу. Польські урядовці постійно та послідовно підтримують антиросійські санкції. 

Так, ще в березні цього року Польща оприлюднила список основних наративів, які поширюють російські та проросійські ЗМІ. Серед них, зокрема, теза, нібито Польща прагне окупувати західні області України. Утім, президент Польщі Анджей Дуда наголошував на підтримці суверенітету України ще до повномасштабної агресії росії та продовжує це робити. Ба більше, уряди обох держав домовилися про співпрацю у сферах енергетики, військово-оборонного комплексу, транскордонного та митного співробітництва.

Раніше ми спростовували фейки, нібито Польща отримала право видавати паспорти громадянам України та планує «м’яку анексію» України, а в магазинах Тернопільської та Львівської областей ціни вказують у гривнях та злотих.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний