ФЕЙК: В Україні готуються до мобілізації шкільних учителів

ФЕЙК: В Україні готуються до мобілізації шкільних учителів

17 Квітня 2024
FacebookTwitterTelegram
250

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські пропагандисти поширили новину, нібито в Україні готуються до мобілізації вчителів. Цю тезу фейкороби обґрунтували світлинами з проведення базового військового вишколу, яку військовослужбовці 107 бригади ТрО провели буцімто спеціально для вчителів

Це — фейк. На фото зображене добровільне навчання з базової підготовки громадян до національного спротиву. В Україні не мобілізують шкільних учителів.

Скриншот допису

На офіційній сторінці 107 бригади ТрО у фейсбуці ми знайшли оригінальний пост, у якому йдеться про проведення чергових навчань із базової підготовки громадян до національного спротиву. Це не перше навчання, яке проводять військовослужбовці цієї бригади. Участь у них можуть взяти всі охочі. На таких вишколах інструктори вчать поводитися зі зброєю, надавати домедичну та психологічну допомогу, а також тренують навички мінної безпеки, військової топографії тощо.

Нам не вдалося знайти згадок, де саме інструктори 107 бригади ТрО провели вишкіл, на який посилаються пропагандисти. Утім, приміщення схоже на шкільний клас. У пості про попередній вишкіл йшлося, що для його проведення Чернівецька міська рада виділила навчальне приміщення. Вірогідно, тому пропагандисти і написали, що навчання провели саме для шкільних учителів перед «їхньою мобілізацією». 

Утім, в Україні не мобілізують шкільних учителів. Згідно зі статтею 23 закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», право на відстрочку, з-поміж інших, мають працівники закладів загальної середньої освіти за умови, що вони працюють не менш як на 0,75 ставки. У новому законі про мобілізацію ця норма залишається без змін.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний