Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
У мережі поширюють фото плаката з написом: «Не ризикуй життям задарма. Краще допоможи рідній країні перемогти».
Утім, це — фейк. Плакат немає ознак інформаційних кампаній Міноборони України чи військових бригад.
Скриншот публікації
Нам не вдалось встановити місце розташування плаката. Утім, зворотний пошук фото у гуглі показав, що для фейкового оголошення пропагандисти використали фото українських військових та мотоцикліста, які є у відкритих джерелах.
Фото українських військових. Джерело: Президент України
Фото мотоцикліста. Джерело: Freepik
Також Міністерство оборони України не проводить інформаційну кампанію з такими гаслами. Подібних закликів немає і на офіційному сайті Міноборони, а також у його соціальних мережах у твіттері, фейсбуці та інстаграмі.
Водночас в Україні дійсно можна побачити плакати від різних військових бригад, які закликають долучатися до їхніх лав.
Проте справжні оголошення мають назву конкретної бригади. У фейковому оголошенні ж назви бригади немає. Крім того, українські бригади не використовують гасла на кшталт: «Не ризикуй життям задарма» у своїх рекрутингових матеріалах. Натомість зустрічаються гасла: «Працюй у третій штурмовій», «Приєднуйся до нас», «Зроби свій вибір», «Бийся за Україну разом з нами!» тощо.
Раніше ми спростовували фото фейкового білборда з повідомленням від Міністерства енергетики України.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний