ФЕЙК: В Україні надсилають повістки через смс-повідомлення на телефони

ФЕЙК: В Україні надсилають повістки через смс-повідомлення на телефони

20 Квітня 2023
FacebookTwitterTelegram
884

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють фото смс-повідомлення та стверджують, що в Україні почали тестувати систему видачі повісток про мобілізацію на мобільні телефони. У повідомленні додають, що ігнорування смс розцінюється як ухилення від військової служби.

Це — неправда. В Україні військовозобов’язаним не надсилають повістки через смс-повідомлення.

Скриншот публікації

В етері телеканалу «Київ» член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський повідомив, що зараз обговорюється питання щодо оповіщення про мобілізацію в месенджерах Viber чи Telegram. Навіть якщо таке смс і прийде, це буде лише як оповіщення, а не офіційний виклик до воєнкомату. Однак ця процедура лише на етапі обговорення. Пізніше народний депутат України Роман Костенко розповів, що смс із закликом прийти до територіального центру комплектування можуть приходити, але такі повідомлення не вважаються офіційними та не є обов’язковими до виконання. До того ж нардеп говорив про оповіщення саме в месенджерах, а не смс-повідомлення на телефон, як про це пишуть російські телеграм-канали.

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров зазначає, що зараз неможливо технічно розробити оповіщення про мобілізацію в месенджерах. За його словами, наразі в Україні немає якісного реєстру військовозобов’язаних, а до ідентифікатора реєстру не прив’язаний верифікований номер телефону.

Варто зазначити, що з 15 лютого 2023 року в Україні дозволили надсилати судові повістки в месенджері Viber. Відтепер судові виклики надсилатимуть не лише через смс повідомлення, а й у месенджері. Утім, про мобілізацію через смс-повідомлення поки не йдеться. Російська пропаганда вкотре намагається залякати українців та посіяти недовіру до влади.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний